Pochybné praktiky

ZUNO banka zneužitá ziskuchtivými ľuďmi, stačí skopírovať adresy ľudí z inzerátov

Ohodnoťte článok

Pred viac ako mesiacom sme v spoločne s ďalším portálom na internete zverejnili 12 inzerátov na vymyslený email. V ňom hľadáme prácu, možnosť zárobku na internete v konkrétnej jedinej oblasti a v ničom inom, a email bol uvedený v tvare vysloveného osobného údaju a to meno.priezvisko@poskytovatelslužby.sk. Na tento email sa tak tradične chytilo niekoľko pochybných firiem ponúkajúcich prácu cez internet a niekedy niečo celkom úplne iné, ale čo naozaj zarazilo tento email začali zneužívať aj menší podvodníci, ktorý si ho skopírujú a následne používajú na získanie benefitov – napríklad odmeny za vytvorenie účtu v ZUNO Banke. Tam, pokiaľ si vytvoríte konto na základe špeciálneho kódu, získate odmenu 10 EUR ale 10 EUR získa aj ten, kto vás odporúčil. Táto praktika sa tak očividne stala zneužitou niekým, kto chcel prísť ľahko k peniazom. Veľké pátranie nám to však nedalo. Emailová správa priamo zobrazuje meno toho, čo email preposlal.

inzercia:

Pani, alebo slečna Ivana Bačíková, je pre nás celkom neznáme meno. Keďže však bol tento email uvedený len v inzerátoch, kde hľadáme prácu, nemohla ho získať nikde inde. Túto kategóriu sme cielili najmä preto, že ju volí veľké množstvo podvodníkov, ktorí chcú využiť ťažkú situáciu a zúfalstvo iných na rôzne typy zárobku, kde nie vždy funguje aj vyplácanie peňazí.

Rozuzlenie:
Pochybná praktika nie je dielom banky, ale konkrétneho človeka, ktorého meno ZUNO aj zverejňuje v takýchto emailoch. Ktokoľvek môže poslať pozvánku svojmu priateľovi. Zneužiť túto možnosť na posielanie emailov na rôzne emaily je smutné. O to viac je to zvrhlé, pokiaľ sa zneužívajú emaily ľudí v inzercii, ktorí zúfalo potrebujú pomoc a prácu. 10 EUR je síce malou a istou pomocou, no zároveň neznáma odosielateľka pochybným spôsobom získava a to hlavne nečestnosťou a zaplietaním ZUNO banky do týchto praktík. Ide už o tretí pokus, na ktorý sme narazili. No tu máme istotu, kto posiela a odkiaľ má email

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené