Spam

Nový odosielateľ spamu @prolidi.com len schováva spam z topsrovnani.cz

Ohodnoťte článok

V minulosti, čo treba chápať ako situáciu pred pár mesiacmi, bol výrazne známy spamovacími praktikami portál TopSrovnani.cz. Ten posielal vo veľkom spamy na rôzne adresy, áno – s možnosťou odhlásenia, ale drzosť, prečo ste sa ocitli v ich zozname, neobjasníte nikdy. AJ po odhlásení sa nám stalo, že nám spam dorazil z inej domény, prislúchajúcej k tomuto portálu. Vzhľadom na skutočnosť, že si túto doménu dali mnohí do blocklistu a medzi podmienky správ, ktoré treba okamžite zmazať a ani nezobrazovať, prichádzajú s novou doménou a úplne novým loginom pred zavináčom, ktorý opäť treba nasadiť do filtrov, alebo sa pokúsiť odhlásiť a veriť, že to emailovú adresu naozaj odhlási.

inzercia:

Riešenie:
Emaily teraz dostávame od nejakej pani menom Zuzana Málková a z emailovej adresy: porvko@prolidi.com. Odporúčame preto, v prípade, že ste nikdys nevyužili tieto služby, nemáte o ne záujem, nemá vôbec pre vás zmysel české povinné ručení a poistky áut, keď ani v Čechách nežijete, aby ste si adresu vložili do blacklistu neželaných odosielateľov ako @prolidi.com, keďže login sa zrejme bude meniť podľa toho, aký spam sa posiela.
Samozrejme, pokúste sa aj odhlásiť. Avšak z našej skúsernosti vieme, že akékoľvek odhlásenie je zbytočné, keďže táto funkcia nefunguje. Nakoniec táto služba a všetky zainteresované domény vrátane WHO IS kontaktov ignorujú akékoľvek pokusy email zmazať, akékoľvek pokusy vôbec dosiahnuť odpoveď z ich strany a tak nemožno očakávať, že by v tomto prípade na našu požiadavku reagovali.

Doplnenie článku:
V čase prípravy článku sa k nám dostal informácia, že spam je odosielaný z viacerých loginov pod @prolidi.com, najčastejšie z emailu slevy@prolidi.com. Odporúčame blokovať celú túto doménu, prípadne vec nahlásiť na vhodné úrady. Napríklad na českú obchodnú inšpekciu vzhľadom na pochybné získanie adries (osobných údajov), ktoré doteraz nebolo objasnené ani vysvetlené v niektorom z emailov.
Absurdnosť je však pestrý výber vymyslených mien, ktoré neustále odosielateľ mení. Bežné mená, ktoré nie sú ojedinelé, každý email podpísaný pod daným zamestnancom, ale kontakt stále ten istý. Žiadna firma neposiela menný email, najmä pokiaľ ide o niečo takéto. Sú to napríklad tieto mená. Pavlína Spáčilová, Lenka Svobodná, Eliška Moravcová, Alice Koláčková, Laura Sáblíková, Martina Spálená, Veronika Malinová, Andrea Malátná, Anna Dvořáková a ďalšie.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené