Spam

Výzva k slovenským firmám: ponúka vám niekto reklamné emaily? Informujte nás

Ohodnoťte článok

Rozposlanie emailovej reklamy zaregistrovaným ľuďom pre príjem reklamy je lákavá šanca, ako za malý peniaz spropagovať svoju prevádzku alebo tovar. Pozor, väčšina ponúk medzi slovenskými firmami je od minulého roka skôr v rovine malých drobných jednotlivcov a ich systému na rozposlanie spamu. Využívajú kopírované databázy z diskusných fór, eshopov, zrušených prevádzok, portálov, zoznamov a z iných miest. Využívajú zberačov, ktorí chodia po internete a zbierajú z internetových inzerátov emailové adresy. Takto vzniknuté zoznamy spolu s aplikáciou pre rozposielanie spamu sa následne hodia pre veľmi rýchly zisk. Nás teší, že sa našlo niekoľko firiem, ktoré nám takéto pokusy už oznámili a máme ich pod drobnohľadom.

Prosba na adresu firiem
Nekončiace oslovenia týchto pochybných firiem a jednotlivcov narážajú na nezáujem ich služieb medzi oslovenými firmami, pokiaľ nevystavujú faktúru, alebo sa prejavujú pochyby o čestnosti a pravde ohľadom pôvodu adries. Slovenské firmy od najmenších živnostníkov s webovými stránkami až po stredné podniky oslovujú rôzny, často pospájaní jednotlivci. Za finančnú čiastku sľubujú rozposlať emailovú reklamu údajne tisíckam ľudí, ktorí dobrovoľne súhlasili s plnením schránky reklamou. Pokiaľ takúto ponuku dostávate, prosíme informujte nás na emailovej adrese uvedenej v tejto sekcii.
Snažíme sa o vytvorenie obrazu, do akej miery, v akých cenách a kde všade sa môžu objaviť osobné údaje a emailové adresy obetí spamovania. Zároveň pri “útoku” konkrétneho spamu späť k nám a náleze niektorej z chránených adries v takejto databáze konáme a snažíme sa zamedziť zneužívaniu kradnutých a kopírovaných adries. Majitelia schránok často žiaden súhlas neudelili a spam riešia filtráciou, ignoráciou, zmenou schránky, alebo aj reagovaním na email.

Ďakujeme za akékoľvek informácie o podobných ponukách

 

Upozornenie:
Pripomíname Vám, že z našej činnosti nemáme ani jediné EURO. Celé úsilie čistiť internet a bojovať proti podvodom, spamu a bezpráviu vychádza z dobrovoľnosti, v ktorej nechýba snaha o maximálne preverenie daných skutočností. Informujeme vždy pravdivo a na základe dôkazov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené