Spam

Vyhrali ste milióny v španielskej lotérii El Gordo? Absurdný spam pokračuje

Ohodnoťte článok

Tisíce Slovákov, Čechov, Nemcov, a milióny Američanov, milióny Rusov a ďalšie zaujímavé čísla, dostávajú množstvo spamu o závratnej výhre zo Španielska. V tejto spojitosti existujú dokonca ľudia, ktorí sa pýtajú na fórach, či mohli naozaj vyhrať takýto balík a či tomu môžu veriť.

Spam o lotérii El Gordo

inzercia:

Net skúmanie.
Av.de Leganes 2, Madrid Španielsko.
Radi by sme Vás informovali, že vaša e-mailová adresa vyhrala 150, 000, 00 eur v zadávacom El Gordo Prize propagáciu na 04.10.2013 pre tvrdenia o kontakte odovzdanie ceny.
Pán Anthony Oliver.
Tel: +34-602-405-951
Kontakt E-mail: infoespe@rocketmail.com
Šarža c: ES/900/88 vstupeniek c: 701 Ref.c.: NP-4066
S pozdravom,
Pani Vivian Johnson
Ocenenie Co-koordinátor.

Alebo z adresy tervreec@wayland.k12.mi.us a zo serveru mail.wayland.k12.mi.us dorazil:

Net skúmanie.
Radi by sme Vás informovali, že vaša e-mailová adresa vyhrala 150, 000, 00 eur v zadávacom El Gordo Prize propagáciu na 07.10.2013 pre tvrdenia o kontakte odovzdanie ceny.
Pán Anthony Oliver.
Tel: +34-602-405-951
Kontakt E-mail: infoespe@rocketmail.com
Šarža č: ES/900/88
Vstupenka číslo: 701
Ref.č.: NP-4066
S pozdravom,
Pani Vivian Johnson
Ocenenie Co-koordinátor.
Kontakt E-mail: infoespe@rocketmail.com

Absurdnosť internetu spočíva aj v tom, koľko ľudí dokáže neustále naletieť na už i tak dosť absurdné emaily o tom, že ste niečo vyhrali. Chýba však logika, s akou ľudia dôverujú hláseniu o tom, že ste vyhrali veľké milióny v súťaži v ktorej ste sa prihlásili ani neviete ako. Najnovšie koluje po internete spam informujúci, že ste vyhrali ťažké milióny v španielskej lotérii El Gordo. Niekto ani netuší, kde je Španielsko, že existuje nejaká lotéria a či vôbec dal email niekomu ďalšiemu ako svojej mame a nejakým priateľom a predsa vyhrá a príbehu uverí. Informácia o tom, že ste niečo vyhrali, ktorá sa neodvoláva na nič reálne, známe, na stránky a podmienky súťaže, vyžaduje priamo vaše osobné údaje a kontakt znova len cez email, bude asi len ťažko reálna informácia o reálnej výhre. Akékoľvek správy s veľmi zlým textom v slovenčine, alebo v angličtine, ktoré vás informujú o výhre závratnej čiastky nie sú v žiadnom prípade reálne. Svoje osobné údaje teda pri komunikácií so spamerom (často automatizovaným robotom) nikdy neposielajte a najlepšie sa do komunikácie ani nepúšťajte.

Odporúčanie:

Na obranu pred podobnými emailami by mohlo do spamfiltra pomôcť nasadenie týchto slov: „lotéria, lotérii, lotery, l0tery, lottery, el gordo, superbowl, win a

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené