Pochybné praktikySpam

Podvodný email smerujúci na Seznamka.at používa adresy ako nedávny podvod

Ohodnoťte článok

Množstvo ľudí bolo nedávno terčom nechutného podvodného spamu na pracovný portál Nabidka-prace-rychle.cz, ktorý je spoplatnený a pritom plný podvodných informácií a klamstva. Drzé stránky ponúkajúce prácu zúfalým ľuďom pritom spamovali vo veľkom obrovskou kampaňou, ktorá nemala jasné informácie o pôvode adries a vôbec o reálnom odosielateľovi spamu. Celkom náhodou sa nám podarilo zistiť, že Ladislav Mráček, ako sa zrejme pod krycím menom nazýva odosielateľ tohto spamu na pracovný portál, disponuje presne rovnakým zoznamom adries, akým disponuje nový internetový podvod s odkazom na internetovú zoznamku na rakúskej doméne.

Rozposielané veľké množstvo emailov smerujúcich na pracovný portál totiž smeruje na presne rovnaké emaily ako momentálne smeruje spam od vymyslenej slečny Kláry, ktorá mi vraj píše a mám si jej správu prečítať na zoznamke. Ukážku tohto emailu si môžete všimnúť na obrázku nižšie.

podvodné spamy na zoznamku AT

inzercia:

Službu nazývame podvodnú, pretože láka ľudí emailom tváriacim sa ako reálna notifikácia. Jeho podoba sa snaží nalákať prijímateľa na prihlásenie. Podarilo sa nám dostať k celkovo 50 adresám, kam spam dorazil. V každom jednom prípade sa k zoznamke páruje aj skôr prijatý spam z pracovného portálu. Text zostáva nezmenený, čo je dôkaz jasného zneužitia jednej a tej istej databázy neznámeho pôvodu, na hromadné rozposielanie pošty. Neexistuje možnosť, aby jedna užívateľka menom Klára22 s dokonca dĺžňom vo svojom mene a pod účtom zaregistrovaným na nejakej službe poslala pozvánku, alebo správu takému množstvu neznámych adries. A ešte k tomu na celkom novú stránku a úbohú zoznamku s neistým začiatkom aj koncom. Spam útok zo strany zoznamkysa nedá presne odhadnúť.

Email tentoraz prichádza z adresy seznamka-info@yahoo.com a preto ho pridajte do svojich blacklistov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené