Spam

Súťaž o nový iPhone 5S – je v skutočnosti len jeden „oficiálny podvod“

Ohodnoťte článok

Nový iPhone 5S sa ešte ani poriadne neohrial v predajniach a už sa objavujú podvodné súťaže, ktoré vás informujú o možnosti výhry tohto prístroja. No musíte si zaplatiť a upísať sa na drahé SMS. Sme obeťou spamovania Kristýny Vaňkovej, ako sa nazýva neznáma osoba rozposielajúca spam s informáciou o súťaži. Správa je zámerne formulovaná tak, aby vyzerala oficiálne, uvádza technologickú novinku a používa spojenie „oficiálny web“ čo v zmesi rôznych podvodov a nechutnosti na internete pridáva trošičku na dôveryhodnosti. Lenže pozor, slovná hračka. Ide o oficiálny web súťaže a nie oficiálny web oficiálnej iPhone súťaže. Za oficiálny web súťaže môžeme nazvať stránku, ktorú odosielateľ spamu pokladá za cieľové miesto. Označenie „oficiálny web“ je absurdné. Rovnako tak je totiž oficiálny web informácie o tomto podvode aj táto stránka, kde čítate tento článok. Rovnako tak oficiálny web Nového času nájdete na cas.sk a predsa ho nikdy nikto nenazýva „oficiálnym webom“.

iPhone súťaž podvod

inzercia:

Opäť tradičný spam
V tomto konkrétnom prípade ide opäť o tradičný spam. Čiže bez uvedenia dôvodu prijatia emailu, bez uvedenia zdroja emailu, bez uvedenia možnosti odhlásenia, bez oslovenia, odvolania sa na zdroj adresy, zdroj prevádzkujúci odosielanie týchto emailov. Len informácia a odkaz – nevyžiadaná reklama. Dokonca email odosiela neznámy autor z vymysleného emailu registrovaného na verejnosti dostupnej službe Yahoo.com – adresa: iphonemania@yahoo.com. Zápach podozrivosti nás už dusí.

Znenie spamu:
K příležitosti vydání nového špičkového telefonu iPhone5S společnosti Apple startuje právě teď soutěž o tyto nově vydané telefony!
Všechny informace, co udělat pro výhru, najdeš na oficiálním webu soutěže na adrese iphone5mania.cz.
Neváhej a soutěž, je přece lepší dostat telefon zadarmo než si jej za desítky tisíc kupovat!
Těšíme se na Tvoji účast!
Kristýna

Odporúčanie:
Na email netreba reagovať. Služba sa snaží získať buď k osobným údajom, alebo podvodom získať od vás platbu, poplatok, telefónne číslo pre zaslanie SMS, alebo čokoľvek iné. Už prvý kontakt s ňou sprevádzajú nekalé podvodné praktiky, vymyslená identita, narábanie s emailovými adresami a odkaz na súťaž, o ktorej samotný Apple v ČR nevie absolútne nič. Pokiaľ neobjednávate iPhone, rovno si dajte toto slovo do filtrov a zbavíte sa podobného svinstva, ktoré sa ešte určite neskončilo. Cielenie tohto spamu v našom prípade prebehlo na adresy, ktoré nám boli odcudzené z internetovej inzercie a sú obsahom obchodovania podvodníkov na čiernom trhu. Sú obsiahnuté v balíčkoch adries, ktoré si medzi sebou predávajú rôzni pochybní obchodníci. V nich môže byť pokojne aj vaša adresa.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené