Pochybné praktiky

Varovanie: purfly-north.com a predaj dronu / kefy Unscrambling brush

Varovanie: purfly-north.com a predaj dronu / kefy Unscrambling brush
5 (100%) 2 hlas[ov]

Na Facebooku zobrazená lákavá reklama prilákala už nejedného človeka na nákup. Facebook umožní nasmerovať reklamu priamo na dôchodcov. Tí majú možno menej skúseností s podvodníkmi a klamstvami, takže nemusia rozoznať prešpekulovaný systém, aký na obete podvodu číha. Aj tento konkrétny nebezpečný, ktorý si dnes predstavíme.

lietajúci dron

inzercia:

Skúsenosti pána Petra, ktorý sa nám ozval do redakcie, nasvedčujú o podvode na purfly-north.com. Stránky sa správajú mimoriadne podozrivo. Získať odozvu z eshopu je nemožné. Pri vstupe na stránky sa vám zobrazí upútavka na nákup špeciálnej (pritom nie až tak zázračnej) kedy s názvom Unscrambling brush(tm). Nič viac však v ponuke tento predajca nemá. Nalákajú vás cez reklamu ukrytú na Facebooku. Hocikomu sa nezobrazí. Nastavili si totiž presné kritérium najideálnejšej obete, ktorá ani netuší, že ide o reklamu podvodníka. Láka na darčeky pre rodinu, rôzne vychytávky. Hlavne však na dron, ktorý nazýva PURFLY SLO. Jediná známka po drone je však len v Googli, ktorý stránku identifikuje podľa popisu, no vnútro už ponúka kefu.

Unscrambling Brush kefa namiesto drona

Fakty:

 • V reklame je dron, reálne je na doméne kefa. Názov Purfly SLO je pre dron, no ak nejdete cez reklamu, je to nejaká kefa. Maskovanie na hulváta.
 • Stránky uvádzajú logá platobných kariet, no neposkytujú skutočnú platobnú bránu
 • Stránky uvádzajú odpočítavanie, vraj končí ponuka. Ide o podvodnú nátlakovú psychologickú akciu. Kým na Firefox Mozilla pozeráte, že vás podvodníci tlačia do nákupu, lebo vyprší úžasná cenová ponuka, skúste o pár hodín pozrieť rovnakú stránku z Google Chrome. Objavili by ste totiž, že počítadlo ide od začiatku. Nátlaková finta môže naozaj presvedčiť.
 • Ponúkaná cena je predražená, keďže alternatívy podobne tvarované sa pohybujú od 5 eur do 17 eur aj viac a stále sa nepovažujú za tak úžasné, ako zázrak hodný celej stránky s pôvodnou cenou 40 eur.
 • Stránka má nehoráznu slovenčinu. Je to totiž automatický preklad.
 • Prevádzkovateľ je uvedený nie ako text, ale ako obrázok len preto, aby ho neindexoval Google. Stránky uvádzajú na odkaze: https://purfly-north.com/pages/pravne-upozornenia spoločnosť CAMELOT HOLDINGS LIMITED so sídlom na Unit 1101, 11/F, Chao’s Building, 143-145 Banham Strand East, Sheung Wan, Hong Kong, čo by vysvetľovalo tú nehoráznu slovenčinu a drzosť s akou funguje predaj.
 • Písanie na emaily je zbytočné. Nefungujú.
 • Peniaze sú zdá sa nenávratne preč.
 • Podozrivé jednanie, nepochopiteľné maskovanie, správanie, závery, ignorancia záujmu zákazníka…

Odporúčame vyhýbať sa tomuto predajcovi, službe, jej reklamách a taktiež žiadame verejnosť, aby podobné reklamy okamžite nahlasovala, prípadne venovala komentár o skutočnom pozadí predajcu. Komentár môže odradiť iných zákazníkov, do chvíle, než ho zmažú. Vzhľadom na nezáujem Facebooku riešiť a odstraňovať podvodníkov zo svojho inzertného priestoru je možný len naozaj takto laický, až chabý pokus, ako ľudí upozorniť už pod samotnou reklamou vo Facebooku.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *