Pochybné praktiky

Varovanie: pozor na falošné stránky letemwebem.cz

Varovanie: pozor na falošné stránky letemwebem.cz
5 (100%) 1 hlas[ov]

Upozorňujete nás na falošné stránky Letemwebem.cz. Ich najzásadnejší problém je, že neprinášajú relevantné a pravé informácie, využívajú šokové pôsobenie v nadpisoch, no články neobsahujú žiadne fakty. Každý je vytvorený tak, aby ani v jedinej vete neprezradil nič.

letemwebem.cz

inzercia:

foto: nedozviete sa, čo sa stalo Sandře Novákové, pretože sa jej nič nestalo. Článok je len pár viet, následne odkazom, že máte prejsť na ďalšiu stránku. No žiadna neexistuje. Množstvo reklamy ale občas vyzerá ako kodklik a tak na ňu kliknete.

Pod článkom sa nachádzajú fotografie označené napríklad ako 1 / 4 vyvolávajúce dojem, že ide o prvú fotografiu zo štyroch. Kopíruje tak koncept portálov vo zahraničia, kde je toto bežné kvôli zobrazovaniu reklamy. Tam aspoň majú možnosť prejsť na fotografiu číslo 2 – čiže 2 / 4. V tomto prípade na českom webe môžete očakávať jednu fotografiu a často množstvo reklamy. Sklik a Seznam.cz reklama do reklám vkladá aj tlačidlá. Existuje tu vysoká šanca, že tlačidlo čitateľ a návštevník popletie a v domnienke, že ide o preklik na ďalšiu fotografiu, klikne na reklamu. Celý web je tak postavený na zisku z reklamy, na ktorej klikanie je človek navádzaný nekalým manipulovaním s pozíciu a umiestnením reklamy. Reklamy pritom obsahujú viacero nekalých kampaní na ktoré upozorňujeme. Napríklad o podvodných systémoch na zárobok mamičiek na materskej a medikamenty s predraženou cenou z podvodných stránok (halux liečba a podobne.)

Upozorňujeme, že tieto stránky a informácie na nich naozaj tvoria problém a lákajú na seba podvodnými kampaňami prostredníctvom ťažko legálnych nástrojov.

Právne problémy stránok
:

 • Využívajú lákanie na obsah, ktorý sa v článku ani nenachádza. Nedozviete sa totiž to, čo sa chcete dozvedieť, ak sem zavítate. Stránky zavádzajú.
 • Lákajú na fotografie, ktoré podliehajú autorským právam. Nie je uvedený pôvod fotografií a materiály sa dotýkajú autorských práv tretích strán o ktorých neviete.
 • Články kopírujú z iných stránok – krádež, respektíve opäť porušenie autorského práva. Napríklad článok o cestovaní a zároveň zarábaní si drzo stiahli z tejto stránky: http://travelhacking.cz/42-moznosti-cestovat-vydelavat/
 • Prehnane veľa reklamy, ktorá je umiestnená tak, že sa môže zdať akoby ona tvorila tlačidlo na ďalšiu stránku. Niektoré články majú listovanie po stranách urobené zámerne tak ďaleko, aby sa nedalo nájsť. Celkovo je listovanie tak drobné, že ho ani nemusíte nájsť vôbec.
 • Reklama a zisk z nej je vlastne dôvod, prečo tieto stránky zavádzajú a klamú na sociálnych sieťach. Širia informácie napríklad o tom, že Paul Walker žije a potom sa vytešujú z toho, že jednotlivé bezcenné informácie rozdelia na 6 stránkach a ani na jednej nie je nič o tom, že žije. Stále sa však zobrazuje reklama.
 • Facebook stránky tohto webu majú 2 fanúšikov a žiadne informácie ani kontakt
 • Samotné stránky nemajú žiadny štatút, informácie o inzercii, možnosť kontaktu, zverejnený email, ani meno autora. Zo stránok nie je možné zistiť absolútne nič.
 • Odporný pocit z návštevy, niečo také zažijete dnes málokedy pri českých alebo slovenských webstránkach. Tu je však ten pocit naozaj silný a ten čas strávený analýzov tohto webu nám žiaľ nikto nevráti. Znechutenie, maximálne znechutenie z odpornej snahy ľudí zavádzať. A vidieť toľko prešľapov, ignoráciu zákonov, kradnutie, kopírovanie, zavádzanie, klamanie a zarábanie na tom, že ľudí nalákajú…. hnus.
 • Pozor:  veľmi podobné sú tieto stránky – extranovinky.cz, ktoré fungujú rovnako tak, rovnako lákajú na rovnako postavené články, ba dokonca inde o duplicitný obsah. Upozorňujeme a varujeme pred návštevou. Stránky zarábajú práve na návštevnosti a klikaní na reklamy.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Komentáre sú ukončené