HOAXPochybné praktiky

Paul Walker žije – hlási falošný web letemwebem.cz

Ohodnoťte článok

Falošný nafingovaný magazín na adrese letemwebem.cz tentoraz šíri HOAX na Facebooku v znení, že majú šokujúce informácie o tom, že Paul Walker žije. Známy herec z filmu Rýchlo a zbesilo údajne vôbec nezahynul vo svojom aute a vy samozrejme na túto šokujúcu správu kliknete. Čo sa stane?

Paul Walker žije

inzercia:

Vírusovo šírený príspevok vám odhalí stránku, na ktorej je naozaj fotografia Paula Walkera a jeho auta. Nejaký krátky text o tom, čo sa mu podľa oficiálnych správ stalo. Toto však končí prehlásením, že sa objavili nové šokujúce informácie. V celom webe je prehnane veľa reklamy, ktorá zrejme dáva zarábať nemalé peniaze autorom tohto webu. Dôvodom, prečo je tak málo informácií na webe je, aby ste si klikli na ďalšie a ďalšie a nakoniec zobrazili množstvo reklamy, čo prinesie nemalý zisk autorovi webu. Vie, prečo to robí. Nie, nedozviete sa nič nové o Paulovi Walkerovi. Ak by sa vám aj nejakým zázrakom podarilo kontaktovať autora, čo je nemožné pre ukrývanie sa a maskovanie všetkých ciest kontaktu, tak by vám nepochybne povedal, že s reklamou lákajúcou na fakt, že má Paul Walker žiť, nemá nič spoločné, lebo na webe to neuvádza. Je tu niekoľko strán, aby ste vôbec mohli prejsť ďalej, musíte nájsť drobné nevýrazné stránkovanie a prejsť ďalej. Ani na jednej fotografii a stránke s bezcennými drobnými informáciami však nenájdete nič šokujúce. Nenájdete absolútne nič. Odporúčame neveriť podobným príspevkom o smrti a oživení známych osobností, najmä ak smerujú na celkom neznáme portály. Naposledy lákali na smrť Karla Gotta a nasmerovali vás na falošný Facebook s odchytom zadávaných hesiel.

Dôvetok
Na prípad a šírenie podvodného hlásenia nás naposledy upozornil opäť čitateľ Max, za upozornenie ďakujeme. Nie vždy však čitateľom odpisujeme, sme pod náporom rôznych žiadostí, vyhrážania sa dotknutých strán, sme cieľom tiež predžalobných výziev a podobne. Dáva nám veľmi zabrať obrana a zároveň systémové zhrnutie všetkých dôkazov pre podloženie nášho hodnotenia slov „podvod“ alebo „falošné“ a zároveň veľa času strávime pri študovaní zákonov, ktorými sa dotknuté strany oháňajú. Snažíme sa chrániť internet a upozorniť na podvodníkov. Nestíhame odpovedať. Reagujeme na spamy, no uprednostňujeme tie, ktoré prichádzajú na viac ako len jeden, dva, či tri naše emaily.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
3
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
1

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené