Pochybné praktiky

Varovanie: podvodné Regiony24.sk a liečenie zraku cez deravé okuliare

Varovanie: podvodné Regiony24.sk a liečenie zraku cez deravé okuliare
4.33 (86.67%) 3 hlas[ov]

Zaujala nás reklama na nemenovanom denníku smerujúca z Google reklamy priamo na doménu Regiony24.sk. Najskôr zaujalo to, že ide o kópiu loga portálu Aktuality.sk aj s ich červenou značkou. Následne tým, že reklama obsahuje akúsi podivnú varovnú správu. Prekvapený jej znením a teda aj zvedavý, klikám a otváram neznámy portál Regiony24.sk. Foto: ukážka reklamy, ktorá tvrdí o náhodnom objavení liečby porúch zraku – nižšie.

Podvodné regiony24.sk

inzercia:

 

Upozorňujeme na Regiony24.sk a podvodný obsah

Podvodníci stojaci za touto doménou a fingovaným magazínom nemajú problém s tým, že kopírujú logo, farebné prvky aj symbol. Je im jedno, že zavádzajú obsahom v reklame, zlyhávajú na funkčnosti stránok a že na podvodné stránky regiony24.sk vlastne nesmeruje žiadna pozitívna mienka, odkaz, recenzia, čokoľvek, čo by mohlo potvrdiť, že stránky fungujú a píšu reálne informácie. Namiesto toho prezentujú fatálne zlyhania a bludy.

Podvodné regiony24.sk

foto: to sú krásne bludy, falošný magazín, falošné odkliky, menu, falošné prihlásenie, ktoré nikdy nemalo byť prihlásením…

Najmä však návštevník musí za varovné signály pokladať nasledovné fakty:

 • neexistujúci magazín, ktorý sa objavil náhle. Pritom nemá žiaden obsah, teda mimo falošný článok
 • stránky tvrdia o liečbe porúch zraku. žena, ktorá nevie prečítať nápis na škatulke, má zrejme evokovať dojem, že stránky prinášajú riešenie, vďaka ktorým nebudete potrebovať ani lupu a ani dioptrie. Uvádzajú čitateľa do omylu, pretože zázračné dierkované okuliare ponúkajú ako liečebnú pomôcku
 • okuliare sú absurdne predražené niekoľkonásobne.
 • okuliare s dierkami nemajú tento efekt, o ktorom podvodník na stránkach hovorí a nelieči poruchy zraku
 • komentáre na stránke nie sú komentáre, ale natvrdo v kóde nasadený text. ten je súčasťou webu od prvého spustenia
 • neexistuje prevádzkovateľ portálu
 • na stránke nie je skutočné absolútne nič
 • ide o smutný príklad toho, že SK domény je dnes schopný zneužiť akýkoľvek podvodník zo zahraničia.

Pingole glasses dierkované okuliare šmejd predražený

Pinhole Glassess či Optica Brille?

Predajné stránky smerujú na doménu s okuliarmi, ktoré uvádzajú tentoraz pod značkou Optica Brille a za cenu 33 EUR. Napriek tomu, že okuliare stoja 2,32 EUR s poštovným zadarmo. Ide pritom o presne tie isté okuliare, aké je možné kúpiť na ebay.com za pár dolárov. Obrázok dokonca dokazuje, že ide o presne tie isté. Na Ebay ide totiž o inzerát identický s tým, ktorý tam beží viac ako rok. Čo bolo skôr? Nemusíme ani odpovedať. Keďže zdrojové stránky narážajú na Covid-19 v komentároch “zákazníkov”, domyslíme si, čo bolo naozaj skôr.   Pingole glasses dierkované okuliare šmejd predražený

Dizajn je absolútne presne ten istý,  veľkostne, materiálom, aj prvkami. Originál na eBay.com fotografia na eBay je dlhé roky používaná tá, ktorú použili aj podvodnícke stránky vyššie.

Upozornenie

O probléme s dierkovanými okuliarmi sme už písali. Ich cena je oveľa nižšia a nemajú účinky, ako prezentujú podvodníci v záujme “legálne” predať len relaxačnú pomôcku pre tých, čo sú po operácii oka, alebo nemôžu oko veľmi zaťažovať. Nejde o žiadnu liečbu objavenú náhodou ako tvrdí reklama, či záchranu oka pri vážnych problémoch.

Upozornenie

Článok nepoškodzuje dobré meno žiadnej spoločnosti. Uvádza dôležité fakty a varuje pred reklamou, ktorá zavádza a klame. Tvrdí niečo o náhode a liečbe. Stránky na peknej doméne ale pritom skôr zneužitej na podvod, kopírujú logo iného média. Vytvárajú do určitej miery nebezpečenstvo zámeny s iným médiom. Systém webu klame, zavádza. Celkom tvrdí bludy a cielene propaguje nehoráznu hlúposť. Investuje do reklamy nemalé prostriedky, aby do predajného webu dorazili už len klamstvami namotaní zákazníci. Napriek tomu, že rovnaké fotografie a dizajn výrobku ponúkajú už celé mesiace, či dokonca roky pod cenu 3 eurá, objavuje sa ponuka za 33 EUR.

Takéto konanie dostáva neodškriepiteľne nálepku zavádzania a podvodu, zneužívania materiálov, klamanie v reklame, v narafičenom webe a jednotlivých prvkoch. Neriešime autora webu, nerozoberáme účel, pôvod. Účelom článku je upozorniť na vážne pochybnosti, ktoré sú v článku spomenuté.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
25
Šťastný
4
Milujem to
2
Nie som si istý
5
Hlúposť
3
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *