Internetové podvodyPochybné praktiky

OptiMaskPro masážny prístroj na oči ich vraj vylieči, stojí však 5 EUR

OptiMaskPro masážny prístroj na oči ich vraj vylieči, stojí však 5 EUR
4.5 (90%) 2 hlas[ov]

Podvodné svinstvo. Odporné klamstvá a zavádzania. Reklamy na slovenských portáloch, ktoré nechcú zmiznúť, zobrazujú informácie o údajnej liečbe očí- vraj už nikdy nebudete potrebovať okuliare. Vraj už nikdy nebudete škúliť, či mať iné problémy. Zahraniční oftamológovia údajne vymysleli nový prístroj, ktorý vám oči vylieči. Podvodné stránky vás nalákajú cez podvodné reklamy a kradnuté fotografie ľudí z rôznych sociálnych sietí, ktorí v komentároch prisahajú, že vec používajú a má zázračné účinky. Tieto komentáre však neustále každým dňom posúvajú dátumy. Sú umelo narafičené, fotky umelo dosadené a názory len vykonštruované. Rovnakí ľudia sa nachádzajú na množstve iných stránok s inými menami a inými komentármi – tými istými, len v inom jazyku.

OptimaskPro

inzercia:

Na prípad najskôr upozornil čitateľ Lukáš a deň na to sa roztrhlo vrece. Doteraz sme nemali možnosť sa vyjadriť, spolupracovali sme na článku na magazíne www.zn.sk a nestačíme sa aj dnes čudovať, čo sme zistili neskôr. Čo vlastne?

Taký prístroj stojí 5 EUR
Šok prichádza pri zistení, že výrobok má hodnotu a predajnú cenu 5 EUR a ako Massage Eye nástroj sa dá kúpiť na internete ako nový za 5 EUR. Ide o relaxačnú pomôcku (žiadne zázraky, liečba a ani zbavenie okuliarov!!! Len relaxačná pomôcka), nie veľmi pre všetkých pohodlnú a vymeranú anatomicky pre univerzálnu hlavu, v hodnote 5 EUR celkom jednoduchú. Avšak niekto ju pod konkrétnou značkou a s oznámením, že za ňu môžu zahraniční oftamológovia, predáva za oveľa vyššie sumy. Niekoľko násobne vyššie, predražené, na stránkach bez skutočných obchodných podmienok, firmy, kontaktu, emailu, s reklamačným poriadkom. Odporúčame siahnuť v tomto prípade po Googli. Výnimočne sa mimo nafingované podporujúce miesta nachádza v Googli aj niekoľko reálnych miest, ktoré prezentujú sťažnosti a nespokojnosť ľudí. O tom, aké sprostosti cieľové stránky s nákupom zobrazujú, radšej pomlčíme. Hlásenie o vypredanosti a časovom nátlaku, lebo nestihnete akciu je tak odporný výsmech, že autor tejto myšlienky to môže mať asi len ťažko v hlave v poriadku a zaslúžil by za gule do prievanu.

Za nebezpečné považujeme stránky ako: healthyeyesblog.info, eyeoptimaskpro.com a mnoho iných, ktoré sa len tvária ako magazín s informáciami o zdraví.

Internetové bazáry
Povedených je veľa. Veľmi veľa. Snažia sa momentálne predať tieto výrobky aj na inzerátoch. Pochopili, že sú podvedení, prípadne nemajú žiadne liečebné skúsenosti a tak ho chcú posunúť možno z nevedomosti, že ide o predaj cez podvodné stránky a cez zavádzanie zákazníkov. Internet je teraz plný inzerátov, kde sa podvedení snažia zbaviť prístroja. Ak vščak predávajúci vie o tom, že bol sám podvedený a rovnako tak chce podviesť niekoho ďalšieho, dopúšťa sa určitého podvodu už aj on sám.

Stále bez zmeny – podvedených bude viac
Kedy konečne príde ten čas, že ľudia namiesto hovadín na Facebooku začnú zdieľať aj upozornenia a varovania, aby upozornili blízkych na tieto firmy. Beztrestne reklamy zobrazujú najväčšie slovenské portály, pretože v pozadí títo špekulanti platia viac, ako bežný inzerent. Ľudia síce naletia na reklamu na portáli XY, ale neinformujú ho. Za jediného vinníka považujú predajcu, pričom jeden z vinníkov je už zverejňovateľ reklamy a ten tretí je samotný poškodený, pretože neoveruje a dôveruje falošnému obchodu, ktorý nemá žiadne z povinných náležitostí, aké musí obchod bezpodmienečne mať. A k tomu by mal mať aj dobré meno. Ak sa k nemu viaže toľko varovaní a upozornení na podvody a zavádzanie, je prekvapujúce, že sa denne na Slovensko dostanú desiatky objednaných prístrojov.

Do boja…!

Bol pre vás článok prínosný a upozornil na dôležitý problém? Poďakovanie pre nás môže byť aj v podobe vášho LIKE na stránky, do ktorých prispievame aj my. Podeľte sa so zážitkami na facebooku na stránke:  www.facebook.com/varovania

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené