Sociálne siete

V Čechách operuje ďalší podvodník z Indonézie, pod profilom Škoda svět

Ohodnoťte článok

Podvodníci z Indonézie, ktorí si vytvárajú profily kopírujúce názvy iných stránok a kontaktujú z falošného profilu ľudí na oficiálnom profile, sú v Čechách momentálne činní. Podvod prebieha jednoducho. Na inej stránke s podobným názvom Škoda svět, ktorá je však populárna, napíše podvodník z profilu, ako je ten na adrese https://www.facebook.com/skkodasvett, že ste vyhrali a výhru si viete uplatniť cez jeho profil, či pod odkazom. Priveľmi primitívny podvod vyzerá podivne, no len pre zbehlého človeka. Pre menej skúsených to vyzerá, akoby ich oslovila priamo stránka Škody a informovala ich, že vyhrali.

Škoda svět

inzercia:

Zaslepenie pocitom výhry vystrieda úloha – uplatniť si nárok a prihlásiť sa o výhru. Lenže pozor, práve to je ten trik. Žiadna výhra neexistuje. Podvodníci vás podvodom a veľmi jednoduchým ťahom motivujú k „žiadosti o výhre“.

Žiadne peniaze pre vás Škoda svět nemá

Musíte vložiť čísla karty do systému, ktorý sľubuje, že vám peniaze na kartu pošle. Opakujeme po stý krát, že nič také ako posielanie peňazí na kartu po zadaní jej čísiel v platobnej bráne, nemožno peniaze prijímať. Všetky takéto a podobné súťaže, ktoré vás lákajú do systémov vyžadujúcich čísla z kariet, tieto údaje chcú len preto, aby mohli peniaze z vašej karty vyrabovať. Táto a ani žiadna iná stránka neponúkajú výhry, ani autá a ani úžasné peňažné ceny.

Len pripomíname, že presne to isté bolo v ČR nedávno v súvislosti so spevákom Janom Bendíkom, známom zo Superstar.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *