Internetové podvody

Podvodníci s falošnou platbou vopred za tovar z inzerátu už aj na bazos.sk

Podvodníci s falošnou platbou vopred za tovar z inzerátu už aj na bazos.sk
5 (100%) 1 hlas[ov]

Len nedávno sme vás varovali pred podvodníkmi o zahraničia so zlou slovenčinou, ktorí platia vopred. Ale cez podivný systém. Zneužitým bol Bazar.sk, no do rovnakej podvodnej mašinérie dostali podvodníci aj Bazos.sk predajcov. Tvrdenie, že zadaním čísla z karty vám umožní prijímať platby od nakupujúcich, je falošné. Čísla karty a teda údaje z platobnej karty slúžia vždy len na platbu a nie na prijímanie platieb. Upozorňujeme na to už niekoľko rokov už v súvislosti s falošnými súťažami na Facebooku a teraz opakovane v súvislosti s podvodníkmi, ktorí reagujú na inzeráty s elektronikou a rôznymi osobnými vecami.

Bazos varuje

inzercia:

Bazos.sk reaguje vyhlásením

Na bazos.sk je stanovisko viditeľné už po vstupe. Priamo stránky uvádzajú varovanie pred platobným systémom a posielanie čísiel z karty. Pre menej skúsených používateľov internetu je informácia výrazná a jasná, azda aj zrozumiteľná. Je škoda, že tieto inzertné služby nepoužijú geoblokovanie, ktoré by mohlo problém hravo vyriešiť. Akoby šlo o niečo, čo prevádzkovateľ nechce použiť (nevedno prečo potrebujú na bazar.sk návštevníkov z Afriky, Ázie a iných krajín).

Pozor na možné podvodné konanie. Bazoš nijako nesprostredkováva platbu medzi predávajúcim a kupujúcim. Pokiaľ Vás kontaktuje užívateľ, že platbu zašle na Vašu kartu, jedná sa o podvod a v žiadnom prípade číslo karty neprezrádzajte.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
2
Milujem to
3
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *