Spam

Nevyžiadaný spam a vytvorené účty na zoznamke Badoo neutíchajú

Nevyžiadaný spam a vytvorené účty na zoznamke Badoo neutíchajú
3 (60%) 2 hlas[ov]

badoo

inzercia:
Najagresívnejšia forma spamovania, aká dopadla na slovenských majiteľov emailových schránok sa začala pred minulým rokom, najväčší boom zažila v roku 2011 a pokračuje aj dnes. Badoo, internetové zoznamka, ktorá nepotrebuje byť slušná, akceptovať nejaké osobné údaje a ich ochranu a už vôbec si nemusí riešiť svoje virtuálne svedomie, pokračuje so spamovaním. S Badoo spamom má skúsenosti možno až 50 percent užívateľov internetu. Ak ste aj vy dostali správu o tom, že sa s vami chce niekto stretnúť, videli ste jeho meno, malinkú fotografiu, no netušili ste, kto to je a prečo vám píše, pre nedôveru ste mnohí hlásenie odignorovali. Horšie je, že sa mohlo po čase objavovať niekoľko desiatok, ba viac než sto ďalších emailov o tom, že vás niekto hľadá a vy sa musíte pozrieť kto to je.

Podvod za podvodom a k tomu vydieranie

Badoo dalo dôvody na to, aby bolo označené za podvodnú službu. Jeho kroky a jednanie nesú jasné prvky podvodu. Podvod je totiž definovateľný ako niekoľko klamlivých prvkov, zavádzanie a využívanie týchto klamov na oklamanie človeka. Ak Badoo píše, že niekto píše vám, klame. Následne ak ste naozaj zvedaví, kto vám píše, prihlásite sa do účtu, ktorý ste si nikdy nevytvárali a Badoo vám ho vytvorilo automaticky a samo s vašimi údajmi.

Tu príde vydieranie zo strany Badoo, lebo neuvidíte, čo vám píše skôr, ako nenahráte nejakú fotografiu, nevyplníte svoj profil a nezačnete komunikovať s druhými. Ak sa konečne máte možnosť dozvedieť, kto vám vlastne čo píše, správu nenájdete, alebo ak áno, tak to bude len pozvánka. Odosielateľ pritom nemá ani poňatia, prečo by vám mal niečo posielať. Nájdete len správu, že vás niekto víta v systéme a presne to vás prinútilo zaplatiť si.

Badoo ako téma na hodine informatiky

Na nemenovanej strednej škole so zameraním na obchod sa v školskom roku 2011/2012 preberali dve vyučovacie hodiny aj praktiky ohľadom Badoo. Spôsobil to najmä fakt, že všetky školské adresy, riaditeľstvo, sekretárky a aj množstvo skupinových emailov zaspamovala služba Badoo. Spam sa opakoval vo veľkom a jeho miera bola neúnosná. Spam sa dostal aj do osobných emailov žiakov, študentov. Tí sami spustili tému na vyučovacích hodinách na tému Badoo a podobné služby. V tom čase mali mnohí problém aj s Twoo, čo je alternatívna služba s podobným jednaním s ľuďmi a ich údajmi.

Diskusia na tému praktiky a jednanie Badoo nedospela k ničomu inému ako k záveru, že ide o nekalé jednanie zo strany zahraničnej internetovej služby, ktorá je lokalizovaná do rôznych jazykov, aby mohla byť “bližšie”. Nepopreli sa funkcie ako schopnosť zoznámenia a diskutovanie. Poprela sa však slušnosť a férovosť pri spamovaní. Študenti, ktorí majú priamo skúsenosti so zoznamkou, alebo jej spamom, porovnali svoje skúsenosti.

Máme informáciu o dvoch firmách, kde sa problém okolo Badoo dostal aj do firemných obežníkov ako informácia s varovaním pred prihlasovaním do Badoo a poskytovaním osobných údajov tejto službe.

Naše varovanie

Nikdy nezadávajte svoj email a heslo do žiadnej internetovej služby a ani do Facebooku. Akonáhle pustíte Badoo do svojej emailovej schránky, vyhrabe všetky emaily, ktoré existujú a všetky emaily, aké v rôznych správach sú. Na každú jednu adresu pošle spam vo vašom mene. Aspoň takto popisujú zašpinenie slovenského internetu niektoré miesta varujúce pred otravným jednaním Badoo. Dnes však Badoo umožňuje zrušenie prijímania emailových správ priamo kliknutím na jediný odkaz. Badoo to trvalo niekoľko mesiacov, či viac ako rok, než konečne pochopil, ako veľmi naštval verejnosť.

Každá správa obsahuje odkaz s odhlásením prijímania emailov. Po jeho kliknutí by sa nemali zopakovať situácie z pred roka, kedy sa záplava spamu nedala uniesť a jeho zastavenie sprevádzala nutnosť sa prihlásiť do účtu, ktorý ste si nikdy nezaložili a tak ste ani nemohli poznať heslo. Trochu viac než len drzé a absurdné. Nie? Badoo spamuje naďalej, avšak našťastie už so spomínaným odkazom. Zatiaľ sa zdá, že to funguje.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené