Spam na zľavový portál kupujzalacnos.online, odosielateľ je Slevoslav

Ohodnoťte článok

Originálne meno odosielateľa zahltilo ráno schránky mnohých Slovákov a Čechov. Prekvapivo však nie na bežné emaily, ale na Paypal platobné adresy. Je pritom nemysliteľné, aby si niektorí z nás nechali posielať ponuky na platobné adresy. Odosielateľ spamu sa musel dostať k zoznamu adries u niektorého z predajcov, alebo inou cestou, ktorá nám je záhadou. Najmä fakt, že vôbec posiela nejaké ponuky je zarážajúci. V čase platnosti GDPR.

kupuj lacno

Žiaľ, naozaj nemáme záujem kupovať lacno, ak má predaj na svedomí takto pochybný marketing.

Spam: Odosielateľ: slevoslav <info@kupujzalacnos.online>
Predmet: Chladiaci uterák 1+1 zadarmo, LED pásik 5m, Podložka na gril, Montážná sada klúčov, Nafukovací big bag, Kresliace tablet

 • žiadne logo
 • žiadne oslovenie a personalizácia
 • žiadne vysvetlenie
 • žiadna informácia o pôvode adresy a dôvodoch oslovenia
 • žiadna identifikácia odosielateľa ako obchodného subjektu – predkladateľ ponuky
 • nakoniec len veta “V případě, že nechcete už dále dostávat tento newsletter, klikněte na odkaz ODHLÁSIT a nebudeme Vám jej posílat.”
 • tlačidlo na zobrazenie celej nabídky – v češtine, hoci text v paneli ponúk je v slovenčine

http:(2x lomítko)soft.kupujzalacnos.online alebo http:(2x lomítko)kupujzalacnos.online

Prečo ide o spam?

Každý lepší systém na vyhodnocovanie pošty vyhodnocuje celý obchod, stránky a všetky odkazy ako spam. Niektoré ochranné zabezpečenia vám nedovolia tieto stránky ani otvoriť z dôvodu, že ide o reportovaný spam.
Spamom je emailová správa získaná do vašich emailových schránok pre nasledovné body:

 • email si záhadne berie adresy, ktoré nikde neuvádzate, pretože sú vašimi platobnými adresami. Zisk týchto adries znamená bezpečnostné zlyhanie – otázne je, kde
 • email prichádza bez súhlasu a záujmu
 • email neobsahuje žiadne informácie o prevádzkovateľovi a prichádza neohlásene
 • áno, uvádza možnosť odhlásenia. Ak vás však zaujíma, ako je možné, že vám spam vôbec dnes skoro ráno prišiel, musíte sa pýtať.
 • odosielateľ nemá a vlastne ani nemôže mať žiaden súhlas so zasielaním ponúk
 • prijímateľ tohto spamu nikdy nenakupoval na podobných portáloch a nikdy nemohol poskytnúť konkrétny email ako kontaktný.

UPOZORNENIE: článok v žiadnom prípade nepoškodzuje dobré meno nikoho, popisuje praktiku, ktorá poškodzuje adresátov spamu a spochybňuje okolnosti získania týchto adries. Je nereálne považovať článok za klamlivý alebo poškodzujúci, keďže informuje o presných okolnostiach, obsahu emailu, jeho vlastnostiach a účele.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.