Pochybné praktikySpam

Spam s predmetom “Rozbil si moje auto” ponúka predraženú autokameru

Ohodnoťte článok

Do schránok adries, ktoré sa objavili v neznámej databáze kolujúcej za úhradu internetom, sa dostáva po niekoľký krát spam s predmetom, ktorý vystraší príjemcu. Informuje, že ste niekomu rozbili auto. Ide len o vystrašenie, ktoré má zapôsobiť na to, aby ste čítali takéto obvinenie pozorne. Ide však o pochybný email, ktorý využva ilegálnu databázu a láka vás na nechutne predražený nákup autokamery.

Rozbil si moje auto

inzercia:

Brutálne predražené
Podarilo sa nám dodnes zozbierať a zálohovať 18 emailov s rovnakým textom, prípadne miernou obmenou v prípade predmetu. všetky smerujú na stránky carcam2014-sk.com, kde ponúkajú so základnou cenou 110,80 € autokameru so zľavou 50% čiže s aktuálnou cenou 55,40 € len z azariadenie. Napriek tomu, že konkrétny model kamery má hodnotu 28 amerických dolárov, čo je ešte menej ako 23 € v plnej cene.

Obchodný problém
Stránky obsahujú na každej svojej podstránke objednávkový formulár. Kontakt je výhradne na jednu adresu v podivnom formáte. Obchodné stránky neuvádzajú povinné náležitosti vyplývajúce zo zákona. Reklama na tento nákup sa šíri podľa našich informácií cez emailový nevyžiadaný spam na nazhromaždené adresy dosiaľ nejasným spôsobom, no ide o obrovskú databázu, ktorá postihla len z nášho okolia približne 30% adresátov. Stránky porušujú hneď niekoľko nariadení o obchode a reklame. Stránky nedisponujú poriadnym kontaktom, IČOm, DIČ, sídlom firmy. Výrobok ponúkajú za niekoľko násobne navýšenú cenu bez ďalších podmienok, reklamačného poriadku a záruk klienta.

Pokiaľ vám táto ponuka dorazila aj na váš email, prosím obráťe sa na obchodnú inšpekciu rovnako tak, ako čitatelia, ktorí nás na túto kauzu opakovane upozorňujú. Odosielateľ spamu do správy nepripojil informáciu o pôvode adresy, rozsahu jej použitia, nepripojil ani možnosť obrany a odhlásenia. Spätný kontakt nefunguje. A cieľové stránky obsahujú v sekcii galéria skôr nelogický mix a výsmech, ktorý nemá s kamerou samotnou nič spoločné. Akýkoľvek email od tohto odosielateľa v prípade záujmu o riešenie zálohujte.

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené