Spam

Martin D. a strašiaca spamová vlna v našich emailových schránkach

Ohodnoťte článok

Netušíme kto je Martin D. a nemáme pocit, že nám naozaj zachránil milióny našich EUR. V každom prípade sme prekvapení, že nám do schránok prichádza vo veľkom spam na adresy, ktoré sú žiaľ nevieme prečo obsiahnuté v ilegálnych zoznamoch dlhodobo, ktoré si môžete kúpiť od neznámeho zdroja. Emailové adresy, ktoré nikdy neboli nikde uvedené a nachádzajú sa v akejsi databáze, ktorá za poplatok koluje internetom, sú síce použiteľné pre nastavenie doménového koša, no prekvapuje nás, že aj napriek opakovane vyjadrovanému nesúhlasu s prijímaním spamu na tieto adresy a opakované zamietnutie používania týchto adries sa neustále nájde niekto nový a nový, čo nám nejaké svinstvo pošle. Tentoraz je to spam, ktorý sa snaží zlákať na hlasovanie v eurovoľbách za pána Martina D.

Zarážajúco pôsobí vysvetlenie, odkiaľ má odosielateľ spamu konkrétnu adresu. „Váš mail doporučil cez Martina D. Váš blízky. Ak si neželáte odoberať ďalšie správy kliknite tu!“  odkaz pritom vedie na portál martindano.com. Email nie len že neovláda slovenčinu, ale kryje pôvod emailu slovom „blízky“, o čom niekedy môžeme pochybovať, pretože nikto blízky o tvare pred @ nemohol ani tušiť, nieto eše o doméne samotnej, a ďalšej, a ďalšej.

V čom je problém?
Dôvod, prečo sa týmto prípadom zaoberáme je ten, že ide o vyslovene spam. Bez výhrady. Emailové adresy sú výhradne len v zoznamoch, ktoré kolujú po internete a ako ako viacerí poškodení, ktorých adresy sa v tomto neznámom zozname objavujú, vieme, že prijímanie pošty na tieto adresy nemožno zastaviť. Každý spam tam prichádza takmer v rovnakom čase každej jednej dotknutej osobe. Ani jeden z majiteľoch dotknutých schránok nikdy neprejavil záujem o prijímanie takejto pošty a nikdy adresu pre takýto účel nezverejnil. Emailová správa vzbudzuje pozornosť varovnou poplašnou správou v predmete emailu. Email sa snaží verejnosť vystrašiť titulkom a vyvolať strach. Prichádza buď z adresy david.shorin@smer.sk, alebo jeanette.buetow@smer.eu. Posielané správy nám pritom pripadajú úplne neosobné, keď rovnaký text bezhlavo a neosobne hromadne posielajú v rovnakej podobe, len s iným podpisom všetkým. Kým jedna časť obetí spamu získa jeden text s jedným menom, ďalší dostanú to isé podpísané niekým iným. Nerozumieme o čo tentoraz ide, no veríme, že môže ísť aj o nedorozumenie.

Obsah správy
Ak Vám v blízkom čase príde skutočný mail s podobným titulkom – bude už neskoro!
Novinár Martin D. zachraňuje slobodu slova a bojuje proti arogancii moci a svojvôli úradníkov. Navrhuje zoštátniť exekútorov a amnestiu pre dlžníkov. Objektívy jeho kamier už zachránili milióny EUR a pomohli občanom.
Je prvý nezávislý kandidát do Eurovolieb za stranu č. 20 (Právo a spravodlivosť). V kampani nemal ani jeden billboard a aby sa do Europarlamentu dostal, potrebuje získať podporu aspoň 40 tisíc voličov. Každý jeden hlas je potrebný.
Spojme sa pre historickú zmenu Slovenska – jeho úspech bude ďalšou porážkou súčasnej moci!
Eurovoľby sa konajú v sobotu, 24. Mája 2014 od 7h rána až do 22h večer.
Ďalšie informácie nájdete tu:
www.martindano.com/euro2014
Martin D. na Youtube
S pozdravom David Shorin

Váš mail doporučil cez Martina D. Váš blízky. Ak si neželáte odoberať ďalšie správy kliknite tu!

Martin daňo spam

inzercia:

Martin daňo spam

Upozornenie:
V tomto prípade ide o spam a preto sa správa objavuje v sekcii SPAM. K tomu, aby toto tvrdenie zakladalo na pravde nie je nutné dokladovať žiadne zdroje a podobne. Emaily skutočne prichádzajú dnes v čase konania eurovolieb na adresy, ktoré nikdy neexistovali, prípadne na existujúce adresy – keďže sa opakovane na nás obracajú rovnaké obete rovnakého spamu z neznámej databázy o ktorej netušíme, kto je jej predajcom, keďže nikdy nám to nechcú spamujúce strany odhaliť a predajcu kryjú. Vec podstupujeme spoločne ako spoločný podnet na príslušné orgány činné vo veciach týkajúcich sa reklamy. V snahe chrániť adresy nás ako aj iných žiaľ nemáme inú možnosť. Tvrdenie v závere emailu nám nestačí ako odôvodnenie, prečo email má niekto dostať a už vôbec nestačí, ak vieme, odkiaľ pochádzajú adresy. Obsah správy je neosobný, hromadný a vystrašujci verejnosť. Pokiaľ ste dostali podobný email podpísaný ďalším menom, alebo iné prvky, napíšte nám do komentárov.

Našim cieľom nie je zárobková činnosť, ale upozorniť na problémy na internete. Vyhradzujeme si akékoľvek útoky voči nám, keďže tvrdenia vyššie sa zakladajú na zálohovaných údajoch, správach a skutočnostiach, ktoré považujeme za neprípustné v prípade snahy o ochranu emailov a adries.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené