Spam

Spam na hazardné hry láka na jednu hru s tematikou South Park

Ohodnoťte článok

Spam na hazardné hry je u nás novinkou. Na súkromné emaily chodia emaily, o ktoré sa nikto nežiada. Ako inak, keďže ide o spam. Začína s tým dnešná správa od odosielateľa označeného ako „Tomáš H.“ z adresy tomas@doporucakci.cz nesúcej Message-ID: 1384949424.528ca6b019374@eis.melkermedia.cz a ďalší údaj „Received: from [89.185.236.181] (helo=eis.melkermedia.cz)“ – bez toho, aby ste vôbec vedeli prečo, od koho vlastne, na základe čoho. Využíva postavičky South Parku na online hru o ktorú ani nemáte záujem. Ak náhodou záujem prejavíte a kliknete, dostanete sa na stránky, kde opäť nie je vysvetlené, prečo ste spam dostali a ani žiaden kontakt. Hľadať je zbytočné. Jediné, čo je od vás požadované, je vytvoriť si účet u tejto spoločnosti a hrať. Samozrejme, celý biznis pozostáva z reálne vkladaných reálnych peňazí a ide tak o online hry, ktoré bežný Slovák ani nehrá. Odkaz, ktorý email posiela je smerovaný na zložité URL umiestnené na http://clck276.feteml.com.

Southpark spam

inzercia:

Žiaľ správu prepustili doteraz nastavené filtre, pretože neobsahuje žiadne slová, ktoré by jasne dali najavo, že ide o online hry tohto typu. Predmet správy píše, že mi ponúka 10 kusov niečoho zadarmo. Zámerne slangovo, čo upúta pozornosť viac, ako prekladačom pretiahnutých zopár slov. Obsah smeruje na stránky automaty-zdarma.cz. Odhlásenie prebieha cez odkaz na serveri: http://support.melkermedia.cz/mailing, uvedený v celkom závere správy. V tomto prípade klikať nebudeme, počkáme si na ďalší email spamujúcej služby a vec budeme riešiť, keďže ide o nevyžiadanú a v prípade online hier aj urážlivú správu.

Ide o podvodný / fingovaný email:
Že ide o podvodný email zistíte ľahko. Tomáš H zrejme ani neexistuje. Píše slangovo a priateľsky, ako keby vás poznal, no vy ho nepoznáte. Neexistuje ani email, z ktorého píše, pretože email sa vám vráti. Na stránkach doporucakci.cz nefunguje nič, okamžite ste presmerovaní na adresu blackjack-online.sk, čo je stránka ponúkajúca online hry a stávkovanie. Kontaktovať odosielateľa, ale aj cieľové služby je nemožné, pre neuvedený žiaden kontakt. Domény sú písané na webhostingové spoločnosti, čím sa každá jedna chráni pred odhalením skutočného majiteľa. Svojich práv sa v tomto prípade zrejme nedovoláte. Malo by stačiť odhlásenie, aby sa email už neopakoval. V našom prípade je však záhadou, ako sa tento spam dostal na súkromný email, ktorý nie je nikde zverejnený. Už vôbec nie pre takýto účel. Tomáš H. ma osobne oslovuje spôsobom, ktorý si napríklad neželám. Najmä ak sa nedokáže predstaviť, hoc meno celé je vymyslené…

Aktualizácia 1 hodinu po vydaní článku:
Chytrák vystupujúci pod menom Tomáš H spamuje hromadne, nie len nás. Už zastihol aj ďalšie obete na ich súkromných adresách a tentoraz ide o spam s predmetom „Práve si dostal darček“. Svinstvo používajúce ťahy a slová ako darček a dostať, je pomerne často zneužívané na podobné praktiky. Podvodník tentoraz rozposlal to isté, čo sme si našli v schránke my, len s iným predmetom. Zadarmo? Ako sa dá tomu veriť, keď to rozpošle podliak kopírujúci adresy súkromných schránok z neuvedeného zdroja? Stále nehovoríme o slovenčine, ktorú očividne písal Čech, ktorý zrejme možno ani nemá poňatie, ktorým smerom Slovensko leží.
Ďakujeme čitateľovi Víťazoslavovi za doplnenie a poskytnutie emailu vo formáte *.EML ešte zo včera.

Spam- South Park

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené