Spam

Národná pokladnica, s.r.o. spamuje s vraj dôležitou informáciou

Ohodnoťte článok

Nevieme čo to má znamenať, ale spoločnosť, ktorá predáva pozlátené a strieborné medaily s národnými motívmi so zaujímavým názvom “Národná pokladnica, s.r.o.” získala adresy na tisícky a možno aj viac schránok. “Sme pod útokom”, hlásia nám naši pravidelní dodávatelia spamu. Aj my sami sme práve zažili takýto útok, dnes poobede v jednej z našich schránok. Šlo o prekvapenie, pretože email nemá vysvetlené, prečo prišiel. Jediné, kam vedie, je stránka Národnej pokladnice, s.r.o. (pozor, neexistuje žiadna spojitosť medzi Národnou štátnou pokladnicou a firmou Národná pokladnica, s.r.o.). Druhý odkaz alebo odvolanie sa je priamo odhlásenie adresy zo spamlistu, ktorý je uložený na serveri s podivným názvom “http://ktwarmbloods.com/00sk/unsubscribe.php” a tradične doména ktwarmbloods.com nefunguje.

Spam Národná pokladnica

inzercia:

Pôvod adries:
V tejto chvíli nedokážeme vyhodnotiť, odkiaľ má služba, ktorú Národná pokladnica, s.r.o. použila, zdroj. Ide totiž o súkromnú adresu, ďalej o firemnú adresu, o adresu využívanú len pri komunikácií na inzertnom portále a iná schránka bola použitá pri registrácií stránky do vyhľadávačov.
Pokiaľ ste získali tento spam do svojej schránky taktiež, skúste nás informovať, kde všade mohlo dôjsť k jeho zverejneniu. Snažíme sa o nájdenie zdroja týchto adries. Spam bol odoslaný bez súhlasu každého jedného prijímateľa, ni eje viazaný na nejakäú firmu, či známu spoločnosť a ide o plnohodnotný komerčný spam a zneužitie osobných údajov. Pravdepodobne ide o použitie výhradne len adresy bez väzby na meno a podobne.

Stránky Národnej pokladnice neobsahujú poriadny kontakt. Emailovú adresu ako vytipovanú adresu info@narodnapokladnica.sk môžete použiť pri vyžadovaní informácií a odôvodnení spamu k Vám. Zarážajúci je predmet emailu. Takúto dôležitú a cennú informáciu si skrátka nikto nemôže nechať ujsť, najmä pre jej dôležitosť. Skutočné kúsky, ktoré nie je problém predať medzi zberateľmi však naďalej numizmatici hľadajú na mint.sk.

Zrejme obeťou prekupníka s adresami
Národná pokladnica, s.r.o. môže byť vedomou, ale aj nevedomou, obeťou prekupníka s adresami, ktorá využíva databázu získanú neznámym spôsobom a jej prenájmom firmám. Prenájom takéhoto zoznamu je jednoduchý. Na adresy sa rozpošle email s reklamou. Spoločnosti a jednotlivci, ktorí takto konajú tak robia protizákonne. Žiaľ na Slovensku sledujeme už desať takýto jednotlivcov. Týmto by sme sa radi poďakovali všetkým spoločnostiam, ktoré nám takéto pochybné ponuky a zlodejov adries nahlasujú. Stále tak môžete spraviť na základe výzvy. Emailové správy však stále nemajú povinnosti ako vyjadrenie, odôvodnenie, pôvod adresy a ďalšie nutné prvky.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené