Internetové podvody

Pokec zneužívajú pochybné firmy už aj na ponúkanie pochybnej práce

Ohodnoťte článok

Ako to už býva, miesta, kde je veľa ľudí niekto veľmi rád čas od času zneužije, keďže práve tam má najvyššie šance nájsť nejakú svoju obeť. O to viac vás zaskočí, keď hľadáte prácu, nie ste na tom finančne dobre a odrazu vás osloví, prípadne priamo na sklo píše pani ponúkajúca prácu. Toto je skúsenosť nášho čitateľa, ktorému patrí veľká vďaka za informovanie našej redakcie. Po prejavení záujmu o prácu dostal email s inštrukciami

Spam na prácu cez Pokec

inzercia:

Príbeh takmer poškodeného
Podľa jeho slov sa na Pokeci objavila užívateľka s menom 272slnecnica1, ktorá v miestnosti Bratislava ponúkala verejne prácu v oblasti vedenia administratívy firmy vhodnú aj ako práca na doma s tým, že viac informácií poskytne emailom. S pani sa skontaktoval a pomocou RP sa dohodli na ďalších informáciách. Podľa informácií, ktoré mu boli poslané však pochopil, že ide o spoločnosť, ktorá opakovane mení názvy, funguje na Slovensku, no oveľa dlhšie operuje pod rôznymi menami v Českej republike. Spoločnosť si za svoje fungovanie narobila veľmi zvučné meno, aj keď skôr v negatívnom zmysle. Osobný názor nášho zdroja, že teraz pred Vianocami úsilie spoločnosti bude ešte výraznejšie je správne. Podobné pokusy sa totiž výraznejšie objavujú práve v období a práve na miestach, kde je vyššia možnosť získania obete a využitia zúfalej situácie konkretneho človeka, či skupiny ľudí.

Má ísť o spoločnosť s menom na M…
Spôsob, akým sa spoločnosť snaží nájsť nových zamestnancov je naozaj zarážajúci. Náborové agentúry totiž fungujú trochu inak. Pokiaľ sa však ponuka zamestnania vydáva na pokec, dochádza k novinke, na ktorú ani my nie sme pripravení a zároveň sme sa nestretli ešte s takýmto prípadom. Možno práve preto, že sa nezúčastňjeme online diskusií formou chatu. V každom prípade Merafield má mať pozadie podobné s pozadím iných firiem. Pre varovanie verejnosti o tejto spoločnosti neznámy autor vytvoril aj stránky http://merafield.blogspot.sk/, kde sa presne spomínajú osoby stojace za firmou, na veľmi jednoduchých webových stránkach s malou hodnotou po obsahovej aj dizajnovej stránke.

Stránky upozorňujú na rôzne miesta, kde sa píše o ich spojitosti:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/…chteli-praci-misto-vyplaty-zaplatili-desetitisice/
http://www.porada.sk/t95247-p5-family-g.html

A ďalšie spojitosti, ktoré zverejňuje Google:
http://hledani-prace.blog.cz/1301/katalog-obchodu-a-sluzeb-s-r-o
http://www.omlazeni.cz/prace-katalog-obchodu-67-33….html 
http://podvodnefirmy.cz/katalog-obchodu-a-sluzeb-s-r-o-ul…/
http://www.ceskatelevize.cz/porady/…-cerne-ovce/….nek=2836
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=4788.15
http://olomouc.nejlepsi-adresa.cz/zpravy/cla…9227

V tomto prípade sme obmedzení zdrojmi tretích strán, bez osobnej skúsenosti, no i tak by sme radi odporúčali na pochybné ponuky nereagovať a vyhýbať sa aj ponukám, ktoré vykazujú prvky popisované na vyššie uvedených odkazov reálnych skúseností reálnych ľudí. Obozretnosť je vždy na mieste.

V kategórií podvodov je článok z dôvodu používania týchto spojení a slov na miestach ako Česká televize, a množstvo iných tu uvedených stránok, ktoré prinášajú upozornenia na jednanie tejto spoločnosti. Vyplývajúc zo záverov veľkých médií kategorizujeme problém do tejto kategórie. Vzhľadom na osobné skúsenosti verejnosti a informácie v oficiálnych mienkotvorných médiách sa zakladajú použitia týchto slov na pevných základoch. 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené