Ďalší spam a ďalší podvod: stránky na chudnutie vďaka zelenej káve

Ohodnoťte článok

Odhaľujeme ďalší podvod a sme naozaj unavení z toho, že to ide tak ľahko a že vôbec tieto spoločnosti dokážu oklamať tak obrovské množstvo ľudí. Rovnaká firma a rovnaký postup, rovnaký email a rovnaký spam ako pri nechutnom malinovom prípravku na chudnutie, no tentoraz ide o zrná zelenej kávy, ktorá má mať super účinky na chudnutie.

Skopírované fotografie a iné mená:
Sme unavení. Je to stále ten istý scenár. Množstvo webov na internete, všetky obsahujú rovnaké príbehy ľudí a fotografie pred a po. Obsahujú aj odborné texty o tom, aké má prípravok účinky a text sa odvoláva na lekárov a odborníkov. A opäť je to ten prípad, keď odhaľujeme, že ani jeden odborník neexistuje, a ani jeden človek z mien uvedených pri fotografiách PRED a PO neexistuje. Množstvo stránok od Nemecka, Belgicka, Ruska, Grécka po Česko a Slovensko obsahuje rovnakú grafiku, ale vždy iné mená pod fotografiami a mierne iné príbehy. Menia sa aj mená lekárov, hoci ich vyjadrenia sú takmer tie isté. Vždy ide len o preklad a vymyslenie mien. Veriť teda nie je možné ničomu, pretože vyjadrenie potom nedal žiaden odborník, ak žiaden neexistuje.

Dr. Helena Horná zelená káva

Spam smeruje na rôzne adresy
Nepoznáme zdroj spamovaných adries. Spam nám dorazil na adresu používanú v katalógu, ba dokonca aj verejne na stránke. Spam prichádza od užívateľa, ktorý nesie dokonca titul Dr. čo je na Slovensku nepoužívaný tvar. Použije ho možno len podvodník neznalý nášmu pravopisu a žiaden slovenský doktor nepoužije takýto titul. V spame ho však používa pani Dr. Helena Nová, samozrejme vymyslené meno, a informuje o tom, aké veľké klamstvá v oblasti chudnutia sú. Akoby jej nevadilo, že jedno z najväčších klamstiev súčasnosti tvorí práve ona.

Odporúčame túto ponuku ignorovať, zmazať, prípadne nastaviť odosielateľa email@e.lifesisters.com do filtrov. Vyhnite sa aj ponuke stránok http://xn--zelen-kva-41ac.com/, prípadne http://www.coffeebeanpure.com/sk2/. Prvá z nich obsahuje jazykové verzie iných krajín a práve tam sa sami odhaľujú v používaní iných mien. Vzhľadom na to, že neznáma spoločnosť zodpovedná za tento doslova už bodrel nemá jasný kontakt a sídlo, sa obávame, že nahlásenie slovenským úradom a SOI môže byť neúčinné. Spam obsahuje možnosť odhlásenia. Keďže však sme neustále obeťami tohto spamu a odhlasujeme sa dennodenne z niečoho, predpokladáme, že toto nebolo posledné spoločné stretnutie.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Permon