Pochybné praktikySpam

Orange otravuje ľudí u konkurencie z čísiel 0908316007, 0908366422, 0908500468… atď

Ohodnoťte článok

orange

inzercia:
Čo to má znamenať? Orange s maximálnou drzosťou vyvoláva na čísla majiteľov telefónnych čísiel Telekom a O2 s automatickou službou, ktorá začína “Dobrý deň, v Orange Vám dáme… “. Telefonický spam s nevyžiadanou reklamnou ponukou vám volá na čísla inej siete, čísla skryté, firemné čísla aj súkromné. Snaží sa prezentovať svoju úžasnú ponuku a presvedčiť na zriadenie nového čísla u nového operátora, alebo nebodaj presunutie k nim? V našom, presnejšie mojom prípade je doslova urážkou, že volá práve táto spoločnosť, ktorá sa na reklamačnom oddelení správa aj voči odbornejšie zdatným ľuďom v oblasti nastavení mobilných telefónov ako k večne kritizujúcej dôchodkyni. Najmä v prípade, keď si naúčtuje niečo, čo nikdy nebolo ani aktivované, ani použité a už vôbec ste nemali informácie o tom, že niečo také existuje. (obrázok je screenshot oficiálnych stránok Orangu). Áno, v nasledovnom článku je aj trochu osobných názorov, vzhľadom na fakt, že únik pred Orange sa nemusí podariť aj keď ste u konkurencie.

Drzé volania striedajú čísla
Orange toto obvolávanie ľudí myslí zrejme smrteľne vážne a len tak s tým neprestane. V jeho zásobe je plná studnica čísiel, z ktorých nás môže prekvapiť neustále s novým a novým. Dnes je to 0908500468, ale s rovnakým osudom spamujúcej nálepky skončili aj telefónne čísla v nasledujúcom zozname spolu s už spomenutou novinkou:

 • 0908500468
 • 0908316007
 • 0908366422
 • 0918759337
 • 0915297261
 • 0907959256

Podvod na ľudí
Spoločnosť Orange má síce zaujímavý imidž, no vo vlastnom okolí je náš prípad maximálneho sklamania a vymyslenej absurdnej faktúry dostatočne známy a demotivujúci pre ostatných. Maximálne zlé skúsenosti s týmto mobilným operátorom sú dôvodom, prečo ma podobné ponuky práve tohto mobilného operátora zdvihnuté u iného mobilného operátora maximálne vedia vytočiť. Pri pohľade na čísla každému dôjde, prečo ich Orange začal používať. Telefónne čísla v štýle 111 222, alebo 123 456 sú už dávno známe. Každý si ihneď nájde, alebo pochopí, že mu volá, alebo volal samotný operátor. Je však niečo iné, ak vám volá neznáme číslo, nezapamätateľné, z rôznych číslic. Číslo bežné, ktoré na prvý pohľad môže patriť komukoľvek, bežnému smrteľníkovi, aj niekomu dôležitému pre danú chvíľu. Práve tento fakt využíva Orange a z dôvodu, že sa o jednotlivých číslach píše na rôznych stránkach, čísla mení. V spojitosti s konkrétnym číslom sa dá potom nájsť niekoľko reakcií naštvaných ľudí. V snahe pozbierať všetky tieto čísla pod jednu hlavičku vítame aj vaše príspevky a vaše skúsenosti. Neustále nové číslo nedokáže pripraviť na to, či zodvihnúť, alebo nie.

Už samotný fakt, že otravuje ľudí počas dňa u konkurencie, je považovateľný za nekalosúťažnú praktiku, s ktorou nesúhlasím. Telefonický hovor vyžaduje zadať číslo 1, ak chcem vedieť viac. Neponúka však možnosť 2 – vynadať operátorovi, alebo možnosť stlačenia 3 – zistiť, na základe čoho som nútený počúvať reklamu na mobilného operátora s ktorým nechcem mať nikdy nič spoločné opakovane. Odporúčam mobilnému operátorovi, aby po pár mesiacoch neopakoval tú istú drzú ponuku na to isté číslo, ktoré pred tým záujem nemalo a znova a znova to skúša dookola. Človek nemá možnosť sa brániť, nemá možnosť nesúhlasiť a ohradiť sa. Verím, že napriek automatickej službe existuje možnosť záznamu odpovede. Nie iba v našom prípade by si tak Orange vypočul od srdca, čo si o ňom telefonovaný a vyrušený nútený poslucháč nevyžiadanej reklamy myslí.

Ďalšie referencie:
http://zaujimavosti.net/….0908316007-a-0908366422/
http://zaujimavosti.net/….0907959256/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Komentáre sú ukončené