Slovenský internet zaplavil náboženský fanatický spam o konci sveta

Ohodnoťte článok

Slovenský internet, všetky televízie, médiá, noviny, portály, magazíny aj osobné stránky zaplavil spam o príchode, či pôsobení posledného mesiáša a ďalšie vážne drísty náboženského, či priam až fanatického obsahu. Správy, ktoré nenesú žiadnu oficialitu, náležitosti slušne podpísaného priateľské emailu, ale len šialene formátované texty o novom mesiášovi Laure, Božom prorokovi, ktorá má byť po 2000 rokoch nástupcom Ježiša, zaplnili schránky jednotlivcov aj médií, aby upriamili na seba pozornosť. Ak ste takýto email posledné dva dni dostali, dostali ste sa do pozornosti ľudí, ktorí si hovoria „Boží bojovníci“.

Fanatistický náboženský spam 1

Ide o spam
Spam je email, ktorý si nežiadate a predsa vám príde. Ponúka vám niečo, chce vám niečo predať, uviesť do omylu, naštvať a je rozposielaný hromadne. Definície spamu poznáme rôzne a vždy pôjde o spam, jeden z najväčších problémov internetu. Ak však magazín zameraný na opravy počítačov dostáva spam tohto druhu, dostane ho centrum pre záchranu opustených mačiek, malé kaderníctvo, cestovateľský portál, všetky televízie aj súkromné schránky, potom ide o naozaj nie dobre premyslenú masívnu reklamu a je celkom irelevantné, že ide o náboženský text. Ten pri čítaní hraničí, alebo prekračuje medze fanatizmu, takže práve pre čudný obsah nie každý dokáže prečítať niečo viac. Drzejšia forma nevyžiadanej pošty je tá, ktorá vám príde niekoľko krát a to bez možnosti zastaviť prijímanie správ. Hlásenia o tom, že Boh prehovára k ľuďom a svet čoskoro zanikne, sú plným právom považovateľné za fanatické prejavy a pokiaľ je k nim zneužívaná možno aj tisícka emailových schránok, pokojne vec môžeme nazvať ako nechutnú masovú akciu snažiacu sa o úpravu verejnej mienky. Skrátka sa zopár jednotlivcov snaží vyvolať hystériu pozbieraním kontaktov na všetky slovenské médiá a rozposlaním rovnakej správy o Bohu a konci sveta opakovane na rovnaké kontakty. Nakoniec dostávate dojem, že všetko cielenie a propagácia smeruje na jediné stránky, maximálne neprehľadné, farebné, plné rôznej upravenej grafiky, gifových obrázkov a dizajnových zlyhaní.

Posledné dni v znamení neobvyklého spamu
Nikdy vám nič podobné neprišlo a odrazu chodí ako na bežiacom páse? Aj naše, aj vaše schránky sú doslova zaplavené emailami pod rôznymi menami, ktoré môžu pochádzať pokojne len od pár ľudí, čo sa dá vďaka anonymite internetu ľahko docieliť a snaha o vyvolanie masovej hystérie tak nakoniec bude len umelo vytvorená. Podobné situácie vznikajú v prípade spoločenstiev a klubov, kde sa ich členovia dohodnú na rovnakom postupe šírenia danej informácie. Je tak možné, že ide o členov úzkej skupiny ľudí, ktorí si dali za cieľ hlásiť takouto dosť zvláštnou cestou svoje „posolstvo“.

Fanatistický náboženský spam 2

Email vám veľa neposkytne
Všetky emaily sú bez podpisu a nenesú žiadne prvky, ktoré by inak niesol email písaný človekom, reálne osvieteným, či zaujatým textom na propagovaných stránkach. Emaily obsahujú odkaz na stránky s posolstvom o liečiteľke Laure. Každá jedna správa sa snaží vyzerať ako varovanie, máte pocit, akoby sa schyľovalo k pádu systému, k pádu vlády, sveta a je nutné sa zachrániť. Ide o „obrovské šokujúce odhalenie a pravdy, ktoré vás možno nebudú zaujímať, ale pochopíte, že svet sa rúti do záhuby a musíme sa zachrániť“, no ako náhle sa text otáča smerom k Bohu a viere, každý čitateľ, ak sa k čítaniu odhodlal, spozornie. Spam v schránkach médií naštve, najmä ak sa človek zbytočne zdrží niečím, čo mu prišlo v daný deň 10x, no vždy s iným úvodom. Možno len každý siedmi email obsahuje aj podpis. Každý druhý obsahuje aj vlastný text, nie len kopírovaný farebný formátovaný text, akoby bol skopírovaný zo stránok vytvorených v MS Word.

Dostali ste toto šialenstvo do svojich schránok?
Radi by sme upozornili, že email nikoho nepoškodzuje a bezdôvodne neútočí. Upozorňuje na protizákonné praktiky, akým je aj spam. Spam náboženského charakteru je novinka, no považujeme ho za viac nebezpečnejší, ako spam na elektroniku a podobne.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.