HOAX

Pozor na bludný článok: Odstránenie žlčových kameňov bez operácie

Pozor na bludný článok: Odstránenie žlčových kameňov bez operácie
1 (20%) 2 hlas[ov]

Žlčové kamene

inzercia:
Na internete sa objavuje článok na nemenovanom slovenskom portáli, ktorý hlási, že odstrániť žlčové kamene je možné aj bez operácie podomácky vyrobeným receptom. Článok nie je podpísaný a vyvolal rôzne reakcie. Veci, ktoré by ste asi nikdy spolu nevypili, sa zhlukujú s panenským olivovým olejom, aby celý recept vyznel zaujímavo a vierohodne. Ozval sa nám do redakcie nespokojný liečiteľ a človek, ktorý aj podľa prejavu pozná ľudské telo veľmi dobre. Jeho reakcia na článok vás ponúkne dostatočné dôvody na zamyslenie nad sprostosťami a nelogickými informáciami, ktoré nepodpísaný autor bez jediného zdroja v článku popísal. Článok, ako aj odborné poradenstvo v ňom, či vo videu, pritom neposkytuje žiaden odborník, lekár, či lekárnik. Nasledovný text a jeho pravosť si môžete overiť v odbornej literatúre.

Liečiteľ P., ktorý nás informoval o nebezpečnosti obsahu článku nám zhrnul zádrhely zverejneného materiálu v nasledovných riadkoch. Upravujeme len trefné oslovenie hviezdičkami. V skutočnosti si totiž reakcia a jej adekvátna zostava hodí na adresu článku, v ktorom naozaj chýba akákoľvek referencia, či odborný podpis.

Jezisikriste, snad tomu neverite? Ide o veľkú chemickú reakcia za pomoci agresívnych chemikálií!
Prečo asi síran horečnatý a ornithín nekúpite v lekárni? Síran horečnatý v mizivom množstve obsahujú niektoré minerálne vody. Ale v tak mizivom, že neuškodí! Inak je to soľ do kúpeľa a to množstvo, ktoré je vo videu, 40x spôsobí sračku. Síran horečnatý je zložka všetkých preháňadiel! Ornithín samotný je o ničom, resp. nespôsobí spavosť. Len v kombinácii s arginínom. Pritom samotný arginín je energeťák v tabletke a používajú ho kulturisti. Takisto aj ornithín!

V článku sa uvádza: “Nakoľko má žlč z pečene zelenú farbu, budete vylučovať zelené kamienky, ktoré z dôvodu obsahu cholesterolu plávajú na povrchu. Môžete vidieť aj kryštáliky cholesterolu, ktoré sa nestihli zlúčiť do podoby kamienkov. V tomto prípade uvidíte po vyprázdnení akoby smeti plávajúce na povrchu. Tie môžu mať i hnedé sfarbenie.”
Reakcia: Preboha! Cholesterol sa nevylučuje žlčou, ale močom! Odkedy sa žlč vyplavuje z pečene? Keby tak spravila, hrozilo by akútne zlyhanie pečene! A žlč má zelenú farbu neustále! A farba cholesterolu? Ak vylúčime hnedý cholesterol, tak je zle nedobre!!! Hnedý cholesterol je totiž ten dobrý! Zlý je biely!

V článku sa uvádza: “Cholesterol v pečeni je dôležitý pre trávenie.”
Reakcia: Jeziši to čo za ****** písal? Ako sa môže cholesterol, tj. látka podieľajúca sa na výstavbe a elasticite hladkého svalstva, ciev a srdcového svalu, podieľať na trávení? Na trávenie je práve tá spomínaná ŽLČ!

V článku sa uvádza: “Vyoperovaním tak človeka zbavia len žlčníkových záchvatov, no žlč sa ďalej zhlukuje do kamienkov v pečeni a žlčovodoch…” + “…A navyše, viete kam odteká žlč po odstránení žlčníka? Do čreva a dvanástnika, čím sa otvárajú ďalšie dvere k zvýšenému riziku rakoviny čreva. Jednoducho začarovaný kruh.”
Reakcia: Áno. Začarovaný kruh pre imbecila! Ako sa môže po vyoperovaní žlčníka niekde žlč naďalej zhlukovať a niekam odtekať, keď to, čo ju má vyrobiť, je vyoperované? To akoby niekto povedal, že po vyoperovaní hlasiviek mi spev pôjde cez análny otvor! Ani cez análny otvor, ani cez nos, ani cez hubu, nikade. Keď nie sú hlasivky, spev nebude! Takisto aj s tou žlčou. Ak nie je žlčník, ani žlč nie je !!!

Vyjadrenie a ohradenie sa:
Pokiaľ nie sú takéto materiály, ktoré môžu ohroziť zdravie, podpísané menovite garantom – odborníkom, lekárom, či autorom myšlienky, nie je možné pokladať materiál, ktorý narába s chemikáliami a narába neodborne aj s faktami, za článok, ktorý nemôžeme nazvať HOAXom. Za poplašnú správu považujeme aj šírené hlásenia tohto druhu.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené