Cudzie jazyky s Quick Speak, ďalší internetový podvod – v reklame Čas.sk

Ohodnoťte článok

Teraz sme tu mali lingvistu Leo AndersaLing Fluent či Ling Intelligence. Dnes vymysleli podvodníci nového s menom Prof. Christian Olson, pridali k nemu lingvistu polyglota s menom Giuseppe Gasparo Mezzofanti a spoznávame nový zázrak v oblasti  výučby cudzích jazykov, zázrak s menom QUICK SPEAK. Samozrejme, ako to už býva zvykom, podvodné reklamy nám naservírujú veľké slovenské portály ako Centrum.sk, alebo Čas.sk, súčasť Azet.sk, pretože v pozadí sú peniaze. Bezplatne sa reklama skrátka nezobrazuje.

quickspeak podvodné reklamy a stránky

Problémový odkaz z reklamy vedie na: cudzi-jazyk-pre-kazdeho.com/?utm_campaign=azt_news&utm_content=120x80_czepek_30_64&utm_medium=120×80&utm_source=azt“ a ak si dobre všimnete, láka nás na “šokujúci objav”. Ako sa dozviete ďalej, neexistuje žiadna spojitosť medzi obrázkom hlavy s napojenými elektródami a tým, čo podvod ponúka. Takto je tomu ale už 6 rokov. Obľúbené sú aj fotografie s Google Glass.

Quick Speak ako nový zázrak? Zabudnite!

Ide o presne rovnaký podvod ako pri iných podvodných už popísaných problémoch, ktoré uvádzame v úvode. Aj Quick Speak sa uvádza ako „revolučná formula“ a uvádza, že za pár dní viete plynule hovoriť cudzím jazykom, ale netušíte ako, čo vlastne kupujete, čo preto bude treba spraviť. Nič sa nedozviete, len vychvaľovanie podvodného podvodu s falošným lingvistom a odborníkmi, ktorí ani len neexistujú.

Podvodné stránky

Na stránke neexistuje skutočné menu. Nejde ani len o stránku, ale len o jednu stranu ukrytú absolútne v úzadí nejakej hlavnej domény. Nezmyselne a hlúpo ukrytý falošný web nemá žiaden odkaz, ani prevádzkovateľa. Len nafingovaný obsah bez logiky, bez možnosti kliknúť na uvedené menu. Je to len fraška, aby to vyzeralo ako web. Bez loga, netušíte tak kde ste. A fotografie, či zákazníci sú len hnusný výmysel. Tak ako pani Barbara.

quickspeak podvodné reklamy a stránky

Pani Barbara neverila, že po 50-ke sa môže dokonca aj ona naučiť nový cudzí jazyk. Ale vďaka Quick Speak zvládla nemecký jazyk po niekoľkých týždňoch natoľko dobre, že dostala prácu v zahraničí a presťahovala sa do vysnívanej Viedne. Fantastický efekt! *Prezentované výsledky sú individuálne. Dosiahnutie týchto výsledkov nie je zaručená u každej osoby.

Fotografia pani Barbary nezachytáva pani Barbaru, ale ženu zo zahraničia zo stránky Pixabay. V žiadnom prípade tak nejde o zákazníka a už vôbec nie pani Barbaru. Podvodníci len zneužili cudziu fotografiu na vytvorenie falošnej neexistujúcej osoby.

Kto je Christian Olson?

Fotografia neexistujúceho Christiana Olsona je zaujímavá. Zachytáva totiž v skutočnosti ostrihaného pána z tejto fotografie a vzájomne nemajú absolútne nič spoločné. Zdroj: http://biwork.ru/c41-kultura/56975-aleksandr-elizarov-razmyshljaet-o-teatralnom-proshlom-i-nastojaschem.html

Christian Olson má na maďarskom webe dátum úmrtia 1927. Zrejme autor tohto maďarského webu má problém, vážny, mentálny, duševný a možno len priveľmi flákal svoju prácu. Ak by zomrel v roku 1927, zrejme by ťažko mohol nafotiť tak krásnu farebnú fotografiu. – Maďarský web „idegen-nyelv-oktatas(bodka)com

Podvodníci tak vytvorili absolútne všetko. Vymysleného odborníka, vymyslených zákazníkov. Predajné stránky na adrese “cudzi-jazyk-pre-kazdeho(bodka)com/l/nova-metoda-ucenia-jazykov/” sú tiež jeden riadny podvod. Vymyslená Anna Pavlíková, ktorá má byť riaditeľka marketingu je len fotografia z fotobanky, opäť. Podobne ako ostatní zákazníci. Ani nebudeme ďalej rozpisovať, koľko zákonov stránka porušila svojim predajom, ignoráciou zákonov o obchode a identifikácii predajcu, a podobne.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Tomáš Šalmon

Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

1 Comment

Comments are closed.