Internetové podvody

Podvodné stránky Ling Intelligence lákajú ľudí na Facebooku

Podvodné stránky Ling Intelligence lákajú ľudí na Facebooku
3.75 (75%) 4 hlas[ov]

Bezcenné a neuveriteľné jazykové kurzy Ling Intelligence, plné podvodných informácií a hlúposti, zavádzania a protizákonného odpadu používajú rovnaký podvodný obsah už niekoľko mesiacov. Vymyslený neexistujúci odborník a lingvista Harold Linberg sa už u nás v článkoch objavil. Fotografia z fotobanky vytvorila falošného odborníka, aj vymyslená krásna blonďavá Mária Lališová je tiež len fotografia z fotobanky. Celý magazín nie je magazín, len falošná narafičená stránka, aby vytvorila dojem stránok s obsahom. žiaden existujúci obsah. Najmä samotná doména je veľmi zlý vtip. Bezcenná, ťažko si vieme predstaviť na tejto doméne akýkoľvek fungujúci magazín. Dnes nás však zaráža iná skutočnosť. Reklama na Facebooku.

„Najnovšia automatická formula Harolda Linberga – výučba cudzích jazykov so vzdelávacím programom na dva týždne“ uvádza stránka, pritom vymyslené podvodné drísty sú na stránke zavesené už priveľmi dlho na to, aby to mohla byť „najnovšia formula“. F1?

Reklama na Facebooku pre podvodné Ling Intelligence

Falošné stránky a reklamy na zázračné jazykové kurzy Ling Intelligence sa objavili na Facebooku. Môžete stokrát označiť reklamy tohto typu ako nezaujímavé. Nacielenie nastavili na ženy nad 40 rokov, ideálne obete. Práve im zobrazujú reklamy na tieto kurzy v reklamnom priestore Facebooku, napriek označeniu že ide o podvod. Facebook však očividne nerobí nič preto, aby neprezentoval podvodné stránky a podvodníkov ako takých.

Facebook reklama jazyky Ling Intelligence

inzercia:

Stále Google Glass

Všímame si to už niekoľko rokov. Napriek tomu, že tieto zázračné kurzy, ktoré ľudí privádzajú do zúfalstva a skôr pomôže učebnica angličtiny pre základnú školu, ako tento odpad, používa opakovane kradnuté kopírované fotografie z iných stránok. Vytvárajú falošných ľudí, Slovákov, ktorí objavili jazykový kurz, alebo sa naučili plynulo cudzí jazyk za pár týždňov, ako rodený Angličan a podobne. Sú to hlúposti. Nikdy taká metóda neexistovala a zrejme ani nebude. Odjakživa ale už pri Ling Fluent používa Ling Intelligence (stále to isté, len to zmenilo názov) používajú rovnaké snímky. Buď sú to ľudia s elektródami na hlave, fotografie kradnuté z vysokých škôl a výskumných ústavov, alebo snímky ľudí, ktorí majú na hlave Google Glass – okuliare sprístupňujúce virtuálny obsah.

Pravdou je, že sa im len osvedčilo v číslach, že práve tieto fotografie lákajú najlepšie obete do pasce. Iný dôvod existovať zrejme ani nemôže. Hlavy a oči ľudí s nasadenými Google Okuliarmi zrejme v ľuďoch vytvárajú dôveru. Nie, v našom prípade je to len hneď jasný spôsob, ako rozoznávať podvodníkov. Už niekoľko rokov totiž platí, že čo snímka s človeka s Google okuliarmi, ktorá prezentuje jazykové kurzy, to je len hnusný podvod. Množstvo takých reklám vidieť na Facebooku, ale aj na stránkach siete Azet.sk, ako sú aktuality.sk, Pokec.sk, Azet.sk, Cas.sk a mnoho iných.

Prečo podvodné?

  • falošný fingovaný magazín bez histórie, obsahu, majiteľa, prevádzkovateľa
  • falošný Harold Lindberg
  • falošné ďalšie osoby
  • falošné komentáre
  • falošné stránky a predajné nátlakové prvky
  • falošné informácie o výskume
  • falošné informácie o obsahu, účinkoch
  • falošné reklamy a nepravdivé informácie na reklamách
  • falošné fotografie v reklame, zneužívanie Google Glass

Konkrétny príklad: podvodné stránky na adrese:  daily-fit-advices.eu(lomeno)article/?uo6h4srg

Pomohli sme vám? Pomôžete vy nám?

V prípade záujmu o pomoc z vašej strany smerom k nám nám postačí naozaj málo. Mimo zdieľanie našich článkov nám pomáha ľubovoľný príspevok na "kávu" a chod stránok na nasledovné údaje:

Číslo účtu: SK84 8330 0000 0026 0029 5817
Dôležitý je variabilný symbol: 8188900864

Príspevok na "kávu" (v kaviarni pokojne v cene okolo 1 EURO) je v skutočnosti príspevok na chod stránok u webhostingovej spoločnosti. Ďakujeme za Vašu pomoc. Viac o podpore portálu nájdete v tomto článku.
QR platba donate, podpora HOAX.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené