Spam

POZOR na mail-service.top, file-share.top a filebook.top

Ohodnoťte článok

Tupý spam, inak sa nedá nazvať to, čo nám poslal portál FileShare, o ktorom neviete absolútne nič. Ani to, ako vlastne znie a aká je jeho doména. Absolútne amatérsky, nepremyslený až miestami debilný spam prichádza prostredníctvom služby mail-service.top, aj keď v konečnom dôsledku spamuje portál taktiež na doméne TOP. Až zvláštna náhoda. Nakoniec ani nie, obe domény sú kupované na rovnakom mieste, takže žiadna náhoda. Prevádzkovateľ warez portálu je s najväčšou pravdepodobnosťou aj zodpovednou osobou priamo za samotné spamovanie, pretože ako je zvykom, spamovanie ukrýva na samostatnej doméne na samostatnom servery. Je evidentný typický príklad toho, že niekto kúpi doménu, prevádzkuje web, zistí, že s amu nedarí, po dvoch mesiacoch v rovnakom roku kúpi druhú, na nej začne spamovať a teší sa z návštevnosti. Drzosť spočíva v tom, že ide o drzý spam, bez dôvodu, neuvádza dôvody, pôvod adresy, neuvádza absolútne nič.

amatérsky spam na warez

inzercia:

Amatérsky spam
Najamatérskejší spam roka. Email vám príde s množstvom obrázkov plagátov nových filmov. Majú navodiť pocit, že tieto filmy tam nájdete. Pritom ich nenájdete, bez šance. Lenže problém spamu je, že obsahuje nevzhľadne formátovaný text s dvoma odkazmi. Ide len o informáciu, že môžete získať kredit na sťahovanie. Nuž a ak o kredit nestojíte, nikoho to nezaujíma. Táto informácia má dva odkazy, na úhradu v CZK a na úhradu v EUR. Oba smerujú na platobnú bránu, ale žiaden odkaz nesmeruje na bránu. Kam vlastne dávate peniaze, ktoré by ste nejakým zázrakom chceli nabiť? Horšie zostavený spam sme videli celé mesiace dozadu. Link sa dozviete až pri hľadaní nadpisu, či zmienky, komu ide platba.

VAROVANIE:

FileBook – poriadny pozor
V emaily sa nachádzajú síce obrázky, ale s odkazom na stránky Filebook.top. Tieto stránky absolútne brutálnym spôsobom vykradli Facebook rozhranie. Obsahujú prvky, grafiky, farby a dizajn Facebooku. Dokonca obsahujú prihlásenie podobné na Facebook. Tu veľký pozor. Existuje priveľmi veľké riziko toho, že mnohí sa budú chcieť zvoliť prihlásenie cez údaje používané na Facebooku. To tvorí bezpečnostné riziko. Stránky neuvádzajú žiadne zásady a podmienky ochrany osobných údajov a ani prevádzkovateľa. Pokojne môže dôjsť k zneužitiu zadaných údajov. Stránky nesú všetky prvky podvodných Facebook stránok. Neuveriteľne amatérskym neodborným spôsobom upravený Facebook do podoby iného portálu uvádza reklamné bannery na nákup kreditu. Obsahujú pritom obrázky z filmu Marťan. Nemysliteľné.

  • Došlo k porušeniu práv Facebooku, porušenie ochrannej známky na dizajn, farebného odtieňa, prvkov
  • Došlo k zneužitiu Facebooku ako takého
  • Vzniklo nebezpečenstvo zámeny a bezpečnostná hrozba
  • Vzniklo odôvodnenie charakteristiky konania ako nekalosúťažnej praktiky
  • Stránky využívajú cudzí chránený materiál do reklamy podporujúcej ilegálne šírenie súborov
  • Propagácia ilegálneho neautorizovaného sťahovania, šírenie pirátskych kópii
  • Zneužívanie materiálov filmových spoločností a distribúcie na účely vlastnej propagácie
  • Celé to snáď ani nie je myslené vážne, ale ide o šialený nevydarený vtip.

Zavádzanie
Email obsahuje obrázky na filmy, ktoré tam nenájdete. Nie, nemáme záujem pirátiť a podieľať sa na poškodzovaní práv distribútorov, dodávateľov a kadejakých iných strán. Šlo o test. Stránky zavádzajú aj tým, že priamo u seba zverejňujú plagáty filmov, ktoré ani nevyšli, takže neexistuje šanca, aby sa tieto filmy nachádzali na tomto webe.

fileshare top portál

Dôvody zmienky?
Tento prípad sa u nás nachádza z dôvodu, že ste nám ho viacerí poslali ako ďalšieho spammera. Nemáme jasno v tom, odkiaľ berie adresy. Nemáme jasno, prečo zostavil takto nezmyselne a hlúpo spam. Z akého dôvodu a kde nabral adresy, v akom rozsahu vedie a ako často mieni ľudí spamovať. Email odporúčame preposlať na české úrady UOOU.cz a ČOI.cz, občas sa treba pohnúť aj týmto smerom. V tomto prípade ide o bezpodmienečný spam, evidentné umiestnenie stránok, rozhrania, prístupnosti mail serveru len pre jednu stranu a pre ďalšie evidentné prvky.

 

Príliš uvoľnený neformálny článok? A vy sa divíte? Pozrite si úpravu všetkých troch stránok. Keby aspoň mali rozdielneho registrátora a koncovky. Takto je evidentné, že v jednom vreci máme zviazané odporné pochybné stránky, ktoré tvoria hrozbu. Toto hodnotenie pritom vzniká na základe evidentných a jasných skutočností, zneužitiu emailových adries a ich zneužívaním na cielenú nevyžiadanú podvodnú reklamu. Plnoprávne je možné nazvať podvodom fakt, že na propagáciu používajú produkty, ktoré nemajú, nemôžu mať.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené