Pochybné praktikySpam

Pozor na Admail.cz, zaregistruje vás do spamu a ešte na to upozorní

Ohodnoťte článok

Admail.cz je pomerne neznáma služba. Nepoznáte ju? To potom nepatríte medzi tých 2,3 milióna užívateľov, ktorými sa táto nová služba pýši. Hoci na českej doméne, ide o slovenského poskytovateľa. Služby firmy môžu využiť iné firmy, ktoré chcú reklamu formou emailu. Reklamné emaily posiela táto spoločnosť všetkým, ktorí sa zaregistrujú pre príjem reklám a dostávajú za to peniaze. Admail ponúka zárobok na internete, a iným firmám reklamu, avšak niečo to veľmi sakramensky riadne smrdí. Čo presne?

Spam z Admail.cz
Admail.cz rozposiela na stovky emailov momentálne správu o tom, že ste boli zaregistrovaní do reklamného systému, dostali ste nejaké peniaze a systém vás víta. Nezaregistrovali ste sa? To nikoho nezaujíma. Ako registrovaný budete dostávať desiatky, možno stovky reklamných emailov a pokiaľ sa vám to nepáči, môžete nesúhlasiť. No jediný spôsob, ako zastaviť emaily je nutnosť sa prihlásiť. Neviete heslo? Pochopiteľne, nič ste si nevytvárali. Musíte si teda vytrpieť pár komplikácií. Snažiť sa prihlásiť, heslo nejako získať a odhlásiť sa. Zarážajúce je, že v emailovej správe od AdMail je uvedené, že má viac ako 2,3 miliónov užívateľov. Zaujímavé, kedy to nová služba stihla.
Doména bola registrovaná čerstvo len v októbri: registered: 12.10.2012 09:52:08

Admail posielaný spam

inzercia:

Pochybná služba a nekalé jednanie
Vzhľadom na opakujúce sa registrácie rôznych emailov do tejto služby bez toho, aby to majitelia schránok vedeli, je evidentné, že nejde o férové jednanie tejto služby. Emaily získava poskytovateľ tejto služby zatiaľ neupresneným spôsobom. V každom prípade k 11 emailovým adresám (5 majitelia + 2 naše adresy), ktoré máme preposlané u nás, nemá táto služba žiaden súhlas, majitelia schránok s ničím takým nesúhlasili, čakajú, čo bude nasledovať a zároveň s neželajú byť súčasťou pochybnej služby. Dovoliť si tvrdiť, že ide o pochybnú službu, máme v tomto prípade právo vzhľadom na tieto skutočnosti:

  • emaily nezískava so súhlasom majiteľov
  • na odcudzené emaily posiela priamo spam o tom, že boli niekde pridané
  • súhlas s pridaním emailu do spamovacieho zoznamu služba neponúkla formou odkazu a ani sa oň nezaujímala
  • čerstvá služba a čerstvá doména sa pýši s obrovským číslom užívateľov, hoci ani Google nepozná referencie
  • email má výrazne amatérsku podobu a neformálny text
  • email neobsahuje jasné prvky na odhlásenie a núti prihlásiť, vstúpiť na web
  • oslovených užívateľov uráža, že spam dorazil a objavil sa v tejto službe aj na adresy, ktoré mali byť tiché – neverejné
  • chýba dobrovoľnosť účasti v tejto službe
  • služba sa v nevyžiadanom emaily vyhovára na to, že bol poslaný na základe registrácie (nikdy sa nič také nestalo), alebo na základe licencie z tretej strany (toto tvrdenie je provokačné, keďže práve táto časť po právnej stránke zaujíma jedného z adresátov emailov – poskytnutie licencie a teda databázy emailov. Adresa sa tak ocitla v nejakom zozname za úhradu a je predmetom obchodu – predaja databázy. Nie len jeho by však zaujímalo, aká tretia strana predala databázu kradnutých adries tejto službe. Tá ich pokladá za svoje, jediné vysvetlenie je veľmi slabo znejúce a nedostatočné ohradenie sa textom o “licencii” a “tretej strane”)

Neurážame a nepoškodzujeme dobré meno nikoho. Pojednávame o probléme a nekalých praktikách, ktoré sú evidentné a jasné. Spôsob, akým spam prichádza je zvláštny. Nepokladáme za férové a slušné takéto jednanie, ktoré poškodzuje užívateľov – majiteľov emailových schránok. Plní ich reklamným spamom a to bez odôvodnenia, súhlasu, registrácie.

Aktualizácia článku 1. 12. 2012: O probléme s týmto webom a spamom sa hovorí aj na týchto miestach:  podvodnefirmy.cz, a poradte.cz

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené