Pochybné praktikySociálne siete

Podvodná súťaž a praktiky na Facebook stránke Youtuberi

Ohodnoťte článok

Z možno nevinných stránok YOUTUBERI sa odrazu vykľul podvodný brak zbierajúci od ľudí nepoužívané profily a stránky na Facebooku. Zberateľ priestoru, ktorý môže zbierať len kvôli reklamnému priestoru, momentálne sľubuje za tieto nepoužívané profily mobily. Príliš drahé, cenné mobily sú sľubované za tieto stránky. Prehnaná protihodnota za niečo, čo sa dá kúpiť za pár eur. Áno, sú špekulanti a podvodníci, čo kupujú horlivo akékoľvek stránky, aby ich mohli používať len na šírenie nejakých reklám.

Youtuberi podvodník

inzercia:

  • Stránky na adrese: https://www.facebook.com/pg/YouTuberiFans/posts/?ref=page_internal

s názvom YOUTUBERI s menom @YouTuberiFans prezentuje naozaj zvláštne prvky akejsi súťaže, alebo výmenného obchodu. Upozornili ste nás práve na toto, podozrivé správanie, podozrivý obsah. Zámerne virálny, aby mal čo najlepší účinok a zaujal ľudí. Infantilný, primitívny obsah a viac menej kopírovanie techník iných stránok. Horšie je, že tieto stránky kopírujú aj súčasný trend podvodných súťaží.

Falošná súťaž

Tieto stránky sa stávajú plnohodnotným podvodným odpadom po zhliadnutí organizovanej súťaže o drahý iPhone. Ako je zvykom sľubovať drahé výhry za like, aj tu je vyžadovaná umelá viralita – zdieľanie a sírenie dokonca pomocou priateľov, ktorých máte označiť. Odfotografovať len krabicu zvládne hocikto. Napísať krátky text rovnako tak. Oveľa ťažšie je ale naozaj uviesť podmienky súťaže, jej reálne pozadie, sponzora a dôvody, prečo tak drahú vec chce niekto dať len tak zadarmo. Každá súťaž má logiku, táto nie. Rovnako ako mnoho iných podvodných súťaží.

Youtube falošné

Odporúčanie:  niekoľko stoviek ľudí naletelo a veselo zdieľa. Stránky sú naplnené obsahom s tvárami, fotografiami a videami youtuberov, mladých zabávačov cez Youtube. Stránky však nemajú svoje pozadie, prevádzkovateľa, osobu, organizáciu, firmu, portál. Nemajú žiaden kontakt a ani sponzora. Ide o umelý web, ktorý len ťaží z atraktívneho prostredia pre mladých. Práve mladí horlivo zdieľajú a myslia si, že môžu získať mobil. Pokiaľ niekto z vašich priateľov zdieľa a je súčasťou tejto stránky, skúste ho upozorniť, že ani táto konkrétna súťaž nie je pravá, rovnako ako žiadna iná súťaž s rovnakým obsahom.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené