Internetové podvodySociálne siete

Podvodná súťaž o kuchyňu na Facebooku, opäť fejk Lilly shop

Ohodnoťte článok

Podvodné facebook stránky neexistujúceho obchodu Lilly shop, ktoré každý deň organizujú fejkové súťaže o torty, nedávno zaryli hlbšie. Zorganizovali rovno celú predvianočnú súťaž o novu kuchyňu. Ako to už býva, nemalý počet ľudí naletel.

lillyshop-falosna-sutaz

inzercia:

Falošná súťaž

Tak ako falošné boli všetky príspevky doteraz, tak je falošná aj táto veľmi odvážna súťaž o kuchyňu.  Špekulant v pozadí tohto podvodu už nakradol obsah z iných stránok a zavádza množstvo žien falošnými príspevkami. Trúfať si ale na kuchyňu a sľubovať ju… facebook takéto súťaže nepovoľuje. Ide o ovplyvňovanie vitality. Stránka následne dokáže zarobiť peniaze na každej z obetí. Až to veľké množstvo ľudí, ktorí stránke uveria a zdieľajú, vytvára postupne zisk. Avšak len spomínanému špekulantovi.

Žiadna kuchyňa

Obrázok kuchyne je stiahnutý z internetu a len zneužitý. Reálne autor podvodnej súťaže nemá ani kuchyňu a ani partnera, ktorý by mal plnenie. Cena kuchyne presahuje za každých okolností hranicu zdaňovacej povinnosti a povinnosti platbe poistenia zdravotného. Organizátor súťaže nezverejňuje zákonom povinné údaje. Predpokladáme, že by určite prvky tohto správania mohli zaujímať slovenské kontrolné orgány. Aj keď ťažko povedať.

Podvedených niekoľko tisíc Slovákov

Opakovane je na tejto stránke podvedených niekoľko tisíc Slovákov. Osem tisíc zdieľaní, tri tisíc komentárov. Šialená viralita, ktorá prináša nemalý zisk podvodníkovi v pozadí. Aj takto sa dá robiť biznis. Gratulujeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  2 Comments

  1. a to zase dnes zase kazdy lajkuje lebo chce MAKITA set ..:) super.

  2. ako na tom zarabajú?

  Komentáre sú ukončené