Internetové podvody

Podvod Easy Phrases… a vraj slovenské jazykové školy čaká zánik

Podvod Easy Phrases… a vraj slovenské jazykové školy čaká zánik
4.5 (90%) 8 hlas[ov]

Internetoví podvodníci hlásia v rozsiahlej bannerovej reklamnej kampani, že slovenské jazykové školy čaká zánik. Údajne sa podarilo objaviť záhadnú novú metódu Easy Phrases na vyučovanie cudzích jazykov a vďaka nej už nikto nebude chcieť chodiť do klasických jazykových škôl. Reklamné bannery sú rozmiestnené v rôznych reklamných systémoch vrátane Google reklamy. Pomerne ľahko prístupné kampane tak lákajú ľudí do pasce na zakúpenie neznámej učebnej metódy, ktorú internetové fóra označujú ako bezcenných pár kartičiek s cudzími slovíčkami.

Anna Pavlíková predáva Easy Phrases

inzercia:

Falošné stránky s falošným magazínom o EASY PHRASES

Podozrivé stránky, na ktoré zavítate v prípade kliknutia na takúto reklamu, vám zobrazí zvláštny obsah. Jednoduchá stránka sa snaží vyzerať ako skutočná fungujúca stránka, no v skutočnosti ide o nafingovaný online obsah poskladaný z množstva kopírovaného obsahu z iných webov. Propagovaná metóda EASY PHRASES používa neexistujúcich ľudí, ku ktorým pripája informácie o tom, ako rýchlo sa naučili jazyk. Ak ale títo ľudia neexistujú, ako je to možné? Stránky využívajú niekoľko známych mien, napríklad prof. Andrzej Gawroński, alebo Giuseppe Gasparo Mezzofanti.

Na predajnom webe sa však objavuje meno Anna Pavlíková. Prezentuje sa ako garantka, kapacita, ktorá má zvyšovať dôveryhodnosť tohto údajného nástroja na vzdelávanie, o ktorom nikto nemá na internete jasnú predstavu o tom, čo to je. Anna Pavlíková je na španielskej stránke rovnakého prípravku už Anna Aquilera, na poľskom portáli (fastphrases.pl/gp8/) je už pani uvedená ako Alexandra Gorska, prípadne inak. Alebo talianska stránka (fastphrasesitalia.com/gp5-br/) uvádza meno rovnakej pani už ako Alessia Cavuso.
Jediné referencie k výrobku sú tie vymyslené. Ak ale zákazníkovi dorazí pár papierových listov so slovíčkami, kúpil pomerne drahé slovíčka.

 • Na podvodníkov upozorňujú aj zahraničné stránky s rozborom podobným, aké sa objavujú na HOAX.sk, tentoraz na stránke: http://klient49.rssing.com/chan-63646773/latest.php
 • Do systémov pre blokovanie podvodných reklám odporúčame nasadiť adresy začínajúce s:
  http://cizi-jazyk-bez-namahy.com/jazykovym-skolam-hrozi-zanik-kvuli-nove-metode-vyuky-jazyku

Podobnosť s prípadom Ling Fluent

Tento prípad je totožný s prípadom Ling Fluent. Aj to je zázračná metóda, ktorá hlási zánik jazykoviek, lebo ich už nikto nebude potrebovať. Ling Fluent sú pritom údajne len akési kartičky, na ktorých je napísaných niekoľko anglických slovíčok. Reálne nemôže ísť o žiadnu metódu, ktorá by vás naučila jazyk len tak sama a bez námahy. Jazyk sa nedá naučiť bez toho, aby mozog dokázal vnímať spojitosti a reálne si ho nemohol človek osvojiť.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  11 Comments

  1. trochu tomu nerozumim, cetla jsem różne stranky a hodne lidi rika, ze je to podvod. Jsem vyjimecna, ktere se to libi? Nebo to zalezi na cloveku? Iveta

   1. Keby si aspoň netrepala hovadiny, fingovaný komentár. skladba viet – to ťa prezrádza. Je to podvodné svinstvo a mali by to zakázať. Nevymýšľaj si hlavne, že s tym mas dobre skusenosti, keď je to odporný podvod. Ak si naozaj spokojným klientom, tak napíš do redakcie, pošli fotky čo ti prišlo, pošli skutočný názor a nech to redakcia HOAX vydá ako článok a otvorí verejnosti oči pravdou. Inak ak toto nespravíš, tak sa viac neozývaj, lebo ti neverím osobne ani slovo.

   2. neni to podvod ale neni to taky zazracni metoda. Lide je treba se naucit cist obchdoni podminky…

    1. ano!!!!!!!!!!!!!!!! ja vzdycky ctu podminky, nejsem hloupa a vim co mam delat pokud budu chtit penizky zpet!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. mi to dal syn jako darek na narozeniny a je to v pochode.

  3. mi se take libi a lekce s ucitelem jsou docela fajn

  4. pro me je to ok

  5. kurz jsem mela a neni to tak spatny

  6. mi se to nelibilo, ale penize mi vratili.

  7. nemcina je fajn

  8. mi to funguje na pocitaci ale mobilni verze je pekna hruza

  Komentáre sú ukončené