Podvod Easy Phrases… a vraj slovenské jazykové školy čaká zánik

Podvod Easy Phrases… a vraj slovenské jazykové školy čaká zánik
1 (20%) 1 hlas[ov]

Internetoví podvodníci hlásia v rozsiahlej bannerovej reklamnej kampani, že slovenské jazykové školy čaká zánik. Údajne sa podarilo objaviť záhadnú novú metódu Easy Phrases na vyučovanie cudzích jazykov a vďaka nej už nikto nebude chcieť chodiť do klasických jazykových škôl. Reklamné bannery sú rozmiestnené v rôznych reklamných systémoch vrátane Google reklamy. Pomerne ľahko prístupné kampane tak lákajú ľudí do pasce na zakúpenie neznámej učebnej metódy, ktorú internetové fóra označujú ako bezcenných pár kartičiek s cudzími slovíčkami.

Anna Pavlíková predáva Easy Phrases

Falošné stránky s falošným magazínom o EASY PHRASES

Podozrivé stránky, na ktoré zavítate v prípade kliknutia na takúto reklamu, vám zobrazí zvláštny obsah. Jednoduchá stránka sa snaží vyzerať ako skutočná fungujúca stránka, no v skutočnosti ide o nafingovaný online obsah poskladaný z množstva kopírovaného obsahu z iných webov. Propagovaná metóda EASY PHRASES používa neexistujúcich ľudí, ku ktorým pripája informácie o tom, ako rýchlo sa naučili jazyk. Ak ale títo ľudia neexistujú, ako je to možné? Stránky využívajú niekoľko známych mien, napríklad prof. Andrzej Gawroński, alebo Giuseppe Gasparo Mezzofanti.

Na predajnom webe sa však objavuje meno Anna Pavlíková. Prezentuje sa ako garantka, kapacita, ktorá má zvyšovať dôveryhodnosť tohto údajného nástroja na vzdelávanie, o ktorom nikto nemá na internete jasnú predstavu o tom, čo to je. Anna Pavlíková je na španielskej stránke rovnakého prípravku už Anna Aquilera, na poľskom portáli (fastphrases.pl/gp8/) je už pani uvedená ako Alexandra Gorska, prípadne inak. Alebo talianska stránka (fastphrasesitalia.com/gp5-br/) uvádza meno rovnakej pani už ako Alessia Cavuso.
Jediné referencie k výrobku sú tie vymyslené. Ak ale zákazníkovi dorazí pár papierových listov so slovíčkami, kúpil pomerne drahé slovíčka.

 • Na podvodníkov upozorňujú aj zahraničné stránky s rozborom podobným, aké sa objavujú na HOAX.sk, tentoraz na stránke: http://klient49.rssing.com/chan-63646773/latest.php
 • Do systémov pre blokovanie podvodných reklám odporúčame nasadiť adresy začínajúce s:
  http://cizi-jazyk-bez-namahy.com/jazykovym-skolam-hrozi-zanik-kvuli-nove-metode-vyuky-jazyku

Podobnosť s prípadom Ling Fluent

Tento prípad je totožný s prípadom Ling Fluent. Aj to je zázračná metóda, ktorá hlási zánik jazykoviek, lebo ich už nikto nebude potrebovať. Ling Fluent sú pritom údajne len akési kartičky, na ktorých je napísaných niekoľko anglických slovíčok. Reálne nemôže ísť o žiadnu metódu, ktorá by vás naučila jazyk len tak sama a bez námahy. Jazyk sa nedá naučiť bez toho, aby mozog dokázal vnímať spojitosti a reálne si ho nemohol človek osvojiť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

11 komentárov

 1. Iveta august 2, 2017
  • Jaro Bandinka august 2, 2017
  • katerina august 18, 2017
   • Radka august 23, 2017
 2. Adela september 12, 2017
 3. Tomas október 6, 2017
 4. Vlasta október 12, 2017
 5. Barbora október 13, 2017
 6. Helena október 18, 2017
 7. Milos október 26, 2017
 8. Pavel október 31, 2017

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.