HOAX

Internetové podvody, klamstvá a špina

Ohodnoťte článok Spam, alebo presnejšie SCAM na slovenskom mobile? Žiaľ nič výnimočné. Človek, čo nemá so zahraničím nič spoločné, skrátka neplnoleté dieťa na svojom... Podvod s BlackBerry už aj na slovenských telefónnych číslach
Ohodnoťte článok

Spam, alebo presnejšie SCAM na slovenskom mobile? Žiaľ nič výnimočné. Človek, čo nemá so zahraničím nič spoločné, skrátka neplnoleté dieťa na svojom mobile nedávno našlo takúto SMS ako je na fotografii nižšie. Nevedno, na koľko by bola SMS tarifovaná, pokiaľ by sa na ňu priamo odpovedalo. Správu však v zahraničí dostalo viacero ľudí a vo všeobecnosti je považovaná za SCAM, čo je nová forma spamu, ktorej ide o zisk.

Text:
YOUR MOBILE NUMBER HAS WON 750, 000.00 POUNDS IN THE BLACKBERRY UK MOBILE PROMO, FOR CLAIMS SEND EMAIL YOUR NAME, MOBILE NO & COUNTRY To *****@live.com

Správa sa snaží vyzerať dôveryhodne. Pokiaľ odpoviete, je celkom možné, že sa zo schránky ozve človek s podpisom reálne existujúcej firmy, alebo priamo od Blackberry, no v žiadnom prípade nemusí byť s istotou naozaj z reálnej firmy. Podpis do emailovej správy si môže dať hocikto. Ďalšia vec je, ako je možné, že správa dorazila zo zahraničia? Že by naozaj len generované čísla?

Odporúčanie
V žiadnom prípade na toto číslo nevolajte a neodpovedajte formou SMS. Ide o britskú medzinárodnú predvoľbu, ktorá je prideľovaná zahraničným číslam. Tarif volania na toto číslo môže byť pre vaše peňaženky neúnosný.
Mimochodom, BlackBerry s tým v skutočnosti nemá nič spoločné.

foto: © MP,

žiadosť o spoluprácu
  • Amus

    Aj mne prišla táto SMS ale zmazal som ju. Dá sa to niekam nahlásiť ak si to neprajem že zneužili moje telefonne cislo?