Spam

Opäť tu máme spam na dovolenku v Chorvátsku z “adriaguest”

Ohodnoťte článok

Adria spam

inzercia:
Drzý spam z portálu, do ktorého ste sa nikdy neregistrovali a ani netušíte, odkiaľ majú na vás email, z minulého roka, pokračuje aj tento rok. Už minulý rok nám schránky rovnako ako stovkám z vás, zašpinila nevyžiadaná správa s podtitulkom “AdriaGuest(dot)com – your travel partner in Croatia!” odoslaná z emailovej adresy, ktorú nemožno považovať za normálnu.

  • Veď kto normálny použije odosielateľa “letor2e69mjv-chorvatsku@cpsmchina.com”?
  • Prekvapivé je, že aj odhlásenie prebieha na portáli domény a to presne – http://cpsmchina.com/00sk5/unsubscribe.php…
  • Nech sa vinník nehnevá, ale v tomto prípade ide o drzý spam so všetkými jeho prvkami. Otázne je, či naozaj pri odhlásení adresu zmaže a reálne človeka, prijímateľa emailu, odhlási.
  • Odhlásenie a protesty minulý rok v jednom prípade pomohli, v druhom nie. Email prichádza znovu.

Spam je zo zahraničia, odkazuje na stránky, ktoré len majú slovenské rozhranie. V emailovej správe a v celom počínaní vinníka je niekoľko problémov a to hlavne:

  • spamovanie ako také
  • navádzanie na návštevu stránok s rezerváciou zájazdov. Skúsili sme si 4 zájazdy, aby sme sa dostali ku akémukoľvek kontaktu. Ani jeden hotel nebol rezervovateľný, nedostali sme sa tak k žiadnemu ďalšiemu kroku.
  • ako bolo spomenuté, hľadali sme kontakt. Na cieľových stránkach nenájdete žiaden text, kontakt, číslo, či email. Nič, ani to, kto zastrešuje celú túto vec.
  • email neuvádza akýkoľvek dôvod, prečo ste spam dostali.

Odporúčanie: v prípade, pokiaľ napriek odhláseniu naďalej ponuky chodia, prepošlite svoj podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu. Stránky sú v slovenčine, tým pádom sú bezpodmienečne určené slovenskému klientovi a slovenskému trhu. Nemeckému asi ťažko. Tu vzniká povinnosť, vzhľadom na komerčnú službu, uvádzať viacero povinných náležitostí. Stránky s doménou “adriaguest” porušujú zákony Slovenskej republiky. Preto zvažujeme sami podať podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu jednak vo veci spamovania a opakovaného posielania nevyžiadanej pošty, ale taktiež z dôvodu, že stránky porušujú nariadenia o identifikácií firmy.

Upozornenie pre odosielateľa spamu a zodpovedných: vyprosujeme si akékoľvek označenie ako poškodzovateľov dobrého mena spoločnosti. Tento článok vychádza z reálnych skutkov, udalostí a počínania, praktík a postupov, ktoré sú jasne zdokladovateľné a podoba stránok je zálohovaná pre možný prípad ďalšieho riešenia. Stránky nie sú v súlade so zákonmi Slovenskej republiky. Je naozaj zvláštne a sprosté protestovať, že nejde o spam, ak o spam ide. Je taktiež zvláštne protestovať, že nikto nič zlé nespravil, ak evidentne prebieha kampaň, ktorá je v rozpore so zákonmi SR. Upozorňujeme, že je irelevantné, čo je v ponuke a v akých cenách. V článku sa rieši postup a konanie v rámci oslovovania emailami a nedostupnosť kontaktov, ktorá je v rozpore so zákonmi SR.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené