HOAX

Na Facebooku sa šíri strach, Slováci budú musieť narukovať a zabíjať

Na Facebooku sa šíri strach, Slováci budú musieť narukovať a zabíjať
5 (100%) 1 hlas[ov]

Tlačivo, blud

inzercia:
Na Slovensku sa darí hoaxom, čiže poplašným hromadne šíreným bezcenným správam, ktoré sa týkajú priamo Slovákov. Výmysly o únosoch dievčat, rôzne preposielania, inak bude nešťastie a podobne, sú populárne najmä u ich autorov. Momentálne sa však šíri výmysel o tom, že na Ukrajine hrozí vojna a Slováci budú čoskoro musieť zabíjať ľudí. Vyhnú sa tomu jedine vtedy, pokiaľ napíšu a podpíšu prehlásenie o tom, že nie sú schopní zabiť človeka. Ide o hlúposť. Vojnový konflikt vytvára celkom iné podmienky a podmienky narukovania a obrany krajiny sa riadia celkom inými zákonmi a nariadeniami. Tie majú rôznu úroveň podľa miery ohrozenia štátu. Ak je krajina ohrozená v plnej miere, narukujú všetci. S tým počíta každý muž, či je vzdelaný, alebo nevzdelaný.

Sľubovať ľuďom, že vojnový konflikt hrozí, pomaly až vyhrážať sa im, že budú bezpodmienečne zabíjať ľudí a mať za isté, že vojna bude a všetci budú nasadzovať svoje životy, je poriadne pritiahnuté za vlasy.

Správa sa šíri na Facebooku a odkazuje na článok, ktorý vyvoláva diskusiu. V tomto článku sa neobjaví odkaz na tento článok, pretože pochádza z nedôveryhodného zdroja bez výraznej a jasnej redakcie, bez uvádzania zdrojov.

Zopakujeme definíciu HOAXU: Hoaxom je poplašná správa, ktorá vyžaduje, aby bola preposielaná ďalej. Často ide o absurdnú sprostosť, ktorá má za následok buď zarobiť návštevnosť, zarobiť peniaze, alebo len pobaviť autora tejto veci. Často je to tretí prípad, najmä keď ide o preposielaný email. Pokiaľ ide o web, ktorý vypúšťa výmysly a vyžaduje tieto výmysly ďalej šíriť, potom je HOAX vytváraný buď z vlastného pochybenia, neznalosti, alebo pre zisk návštevnosti.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené