Pochybné praktiky

Nový Čas – Cas.sk prezentuje podvodné výrobky v reklamách

Ohodnoťte článok

Reklamy na Cas.sk nakúpili už dávnejšie v rámci siete AzetKLik aj pochybní inzerenti. V minulosti už bola reklamná služba upozornená na to, čo prezentuje. Nenastala však žiadna zmena. Cas.sk však v pomerne vysokej miere prezentuje dva momentálne najčastejšie podvody, ktoré sú vôbec najznámejšími aktuálnymi podvodmi v rámci takéhoto druhu zavádzania ľudí na internete, vôbec.Hoci Nový čas veľmi rád píše o každej kauze, o svojom poriadnom prešľape zrejme nenapíše absolútne nič. V tejto chvíli je nám jedno, či vedome, alebo nevedome prezentuje Cas.sk tieto reklamy celé mesiace, či dokonca už viac ako dva roky. Podstatné je, že toto je prezentované pod hlavičkou domény cas.sk a iné okolnosti nezaujímajú ani obete a všetkých podvedených Slovákov.

Cas.sk-reklamy

inzercia:

1. reklama

Halda peňazí, ktorú údajne môžete mať tiež

Podarilo sa nám cez mobil urobiť snímku v jednom z článkov, kde boli dotyčné reklamy hneď pod sebou. Inak patria medzi veľmi rozšírené a klikané. Na jednej z nich je veľká halda peňazí., Tiež je používaný variant so ženou a drahým autom, variant s mužom, ktorý drží bankovky, tlstým Rumunom s reťazou na krku, ktorý mal odhaliť zázračnú metódu na zarábanie miliónov, akú používal jeho otec , a podobnme. Táto fotografia je nám známa už z roku 2006 z portálu Kecy.Roumen.cz, kolovala internetom a opakovane sa objavovala v rôznych miestach. Fotografia pritom pochádza z policajného záťahu na drogových juhoamerických kráľov. Nemá nič spoločné s tým, že môžete zarobiť obrovské peniaze.

Reklama síce láka na kradnutý obrázok, no láka aj na klamlivé tvrdenia o tom, že záhadná metóda… bankári sú šokovaní… syn prezradil metódu… žena opustial frajera kvôli tomuto milionárovi… a iné falošné drísty. Vždy sa dostanete na stránky, ktoré zavádzajú už v prvej vete. Nafingovaný obsah o metóde, ktorú vám zadarmo prezradia, nie je zadarmo. Nejde ani o metódu. Ide o presný podrobný návod písaný pre lajka, ako sa dostať na obchodovanie na burze cez Xtrade aplikáciu a dostanete sa tam cez províziu. Zaroibia na vás ihneď, len čo sa zaregistrujete aj bez toho, aby ste vložili svoje peniaze. Ak uveríte sľubom rýchlych peňazí, veľmi rýchlo sa stanete ďalšou obeťou, ktorá si myslí, že vie obchodovať na burze a vie zo 100 EUR urobiť 300 EUR. Podľa platných zákonov EÚ takéto pokusy a stránky musia byť spojené s varovaním, že sľubované peniaze tiež môžete hravo stratiť, nie vždy len získať. Stránky nie sú označené ani ako reklama, ani ako inzercia, ale snažia sa vyzerať ako BLOG klasického blogera. S týáým rozdielom, že bloger nikdy neexistovalk, mená sú vymyslené, rovnako ako príbeh.

2. reklama

Stavba svalov a chudnutie – chlapík pred a po

Tomuto chlapíkovi sme sa už venovali. Pred niekoľkými rokmi fitness tréner Stan Dutton z portálu tfwboston.com chcel dokázať všetkým, že veľa spraví postoj na fotografií a tiež tým parodoval mnoho výrazov na fotografiách rôznych špekulantov. Venujeme sa v ňom v jednom z našich starších článkov, ktorý sme však zaktualizovali a vydávame opäť v lepšej podobe. Na jednej strane je odfotografovaný o 15:30 a 10 sekúnd. Na druhej snímke je situácia z rovnakého dňa z hodiny 15:30 a 15 sekúnd. Rozdiel medzi oboma fotografiami je 5 sekúnd. Čiže žiadne PRED a PO. Ale stále ona jediná situácia.
Čo sa nestalo? Jeho fotografie vyzerali tak dobre, že si ich desiatky špekulantských a pdovodných firiem skopírovali a ani nepozerali na to, odkiaľ fotografia pochádza.

OHRADENIE SA

Radi by sme upozornili všetkých, ktorí by radi kontrovali tento článok, že v ňom nie je žiadna nepravda. Všetko, čo v tomto článku zaznie, je pravda, jasne podložiteľný pôvod fotografií, jasne dokázateľné podvodné stránky, ktoré sú cieľové stránky každej z týchto reklám. Vyprosujeme si, aby bolo HOAX.Sk akokoľvek stavané do roviny, ktorá zavádza a klame čitateľov. Všetky skutočnosti v článku sú postavené na reálnych zisteniach a pravdivých faktoch spojených s inzerátmi, ich obsahom, pôvode a obsahu cieľových stránok ako takých.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené