Internetové podvodySociálne siete

Falošné súťaže o spotrebiče na Facebooku neutíchajú, máme ďalšiu

Ohodnoťte článok

Upozornili ste nás na ďalšiu drzú podvodnú „súťaž“ o spotrebiče, konkrétne sporáky, na Facebook stránkach s názvom Super Ceny – s profilovým obrázkom hviezdokopy. Pokiaľ sa pýtate, prečo ide o podvodnú súťaž, a nestačí vám už len samotná prvá veta, zrejme budete patriť medzi menej skúsených používateľov internetu, ktorí tvoria zlatú baňu a zásobáreň obetí takýchto podvodníkov. Naletieť obchodu s obliečkami, že vám jednu dajú za zdieľanie sa občas vyplatí a naozaj dostanete svoju výhru. Viete, kto je prevádzkovateľ, čo ponúka a je pravdepodobné, že aj vec dostanete. To, že sa zúčastníte súťaže o knihu na Bux.sk vám tiež prinesie reálnu knihu, lebo je to obchod, ktorý jasne uvádza, odkiaľ knihy sú a prečo vám ich dajú. To, že vám sľubuje stránka Super Ceny (názov, ktorý môžu ľahko predať) drahý spotrebič, je podlé svinstvo, vypočítavý podvod a len v súčasnosti častá podvodná praktika.

Podvodné súťaže na: https://www.facebook.com/Super-Ceny-200694107024525/

Spotrebiče a falošná súťaž

inzercia:

Naletelo 12 500 ľudí, ktorí zdieľajú sľubu niekoho, čo nemá absolútne nič v rukách.

Ako zarobiť majland s minimálnou prácou?

Ako zarobiť cez Facebook vďaka nepozornosti tisícov ľudí a vďaka nechutnému podvodu? Vytvorte stránku, ukradnite fotografiu niekde na fóre a nasľubujte hory doly za lajk a komentáre. Lajky a komentáre vytvoria viralitu, prinútia ľudí zdieľať a šíriť ďalej posolstvo vašej stránky a v priebehu pár dní máte niekoľko tisíc fanúšikov. Taká stránka sa dá streliť za 20 až 50 EUR. Alebo ponúkať reklama iným firmám za nemalý peniaz a zarobiť ta môžete aj tisíce EUR. Drzé svinstvo v podobe falošných súťaží, ktoré naivným ľuďom sľubujú spotrebič zadarmo za jediný lajk, koment a zdieľanie, sa objavil znova. S najväčšou pravdepodobnosťou za touto súťažou stojí opäť niekto, ako v prípade poslednom.

Upozorňujeme:

 • Takéto konanie je proti pravidlám Facebooku
 • Má ďaleko od férovosti a slušnosti
 • Je prejavom neprofesionality
 • Dokonca ide o porušenie zákonov SR: uvádzanie do omylu, zavádzanie, klamanie spotrebiteľa. Dokonca ide o organizovanie súťaží s cenami, ktoré presahujú hranicu, pri ktorej sa platia odvody a dane.

Fakty:

 • Stránky nezverejňujú organizátora a prevádzkovateľa
 • Stránky nezverejňujú jasné pravidlá a podmieňujú akciu šírením informácií o sebe.
 • Stránky ukradli fotografiu na zahraničnom portáli OLX, pozrite si originálnu snímku – https://www.olx.com.gh/ad/brand-new-4-burner-gas-cooker-oven-grill-ID15HbIJ.html z internetovej inzercie, odkiaľ si ju špekulant stiahol ako pomerne čerstvú. Tým, že sa dostal na tieto stránky a sťahoval snímku tohto zamerania dáva tušiť, že to robil s jasným zámerom. Stránky bez histórie z ničoho nič získali 7600 fanúšikov? Samozrejme, podvodom to ide rýchlo.
 • ČIŽE: podvodníci nedisponujú žiadnou cenou
 • ČIŽE: podvodníci sú tiež zlodeji. Fotografiu ukradli. V rukách nemajú nič. Len výmysel, ktorý je však úspešný. Naletelo príšerne veľa ľudí.

Všeobecné fakty:

Radi by sme požiadali verejnosť, aby šírili osvetu a najmä konečne prijali fakt, že podobné súťaže sú nereálne. Nikto vám v takejto hodnote nikdy nedá nič len tak. Výhercu si vymyslia. Ako férové jednanie asi je týchto prevádzkovateľov, keď to robia takýmto spôsobom? Žiadna súťaž na stránke nemôže byť reálna. Teraz ani v budúcnosti. Ide to totiž s nulovými nákladmi, bez reálneho posielania cien. Zo Španielska, ani z USA vám to nikto nepošle len tak zadarmo. Napriek tomu mnoho ľudí verí súťažiam, ktoré nemajú ani hlavu, ani pätu, ani prevádzkovateľa.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené