Sociálne siete

Pozor na nebezpečné Facebook súťaže: tentoraz SPOTREBIČE ROKA

Pozor na nebezpečné Facebook súťaže: tentoraz SPOTREBIČE ROKA
4.33 (86.67%) 6 hlas[ov]

Na falošnej Facebook stránke s názvom Spotrebiče roka (LINK1) nenájdete žiadne reálne informácie. Pozadie, prevádzkovateľa, link na skutočný web, skutočné osoby, nejakú históriu, či vôbec stránky, ktoré by ponúkali v minulosti adekvátny obsah.

Spotrebiče roka

inzercia:

Názov SPOTREBIČE ROKA pritom neznamená absolútne nič, pretože stránka žiadne spotrebiče roka taktiež neuvádza. Za to uvádza súťaže. Vyhodnocuje ich oslovením veľkého množstva údajných výhercov a opäť t končí pochybným vyhodnotením, ktoré nemá jasného výhercu. Súťaž zmažú a spustia novú, jednoducho preto, aby si nikto neoveril, kto vlastne mal šancu vyhrať, mohol vyhrať a kto je výhercom predošlej. Množstvo ľudí je nepoučiteľných. Informujeme o množstve podvodných súťaží na Facebooku, no upozorňujú na to po novom aj mnohé iné miesta a predsa sa stále nájdu tisíce ľudí, ktorí naletia.

Upozorňujeme na to, že stránky SpotrebiceRoka na odkaze LINK1 neuvádzajú pri svojich súťažiach žiadne štatúty, organizátorov, pôvod cien, informáciu o pôvode ceny, neexistuje sponzor, neexistuje nič. Snímka čmajznutá z internetu s textom napísaným akoby sa infantilné decko pohrávalo s klávesnicou vykazuje prvky rovnakej zhody s ďalšími podvodnými súťažami, ktoré na internete okrádajú mnohé obete. Máte paušál? To bude prvá otázka na vyžrebovaného výhercu  – žiadny výherca, len obeť podvodu. Z paušálneho mobilu sa dá vytiahnuť viac peňazí ako z kreditného. Už prvá otázka by mala byť výstrahou pred dôverou. Následne povinnosť poslať SMS na overenie kuriéra je absurdná vec, ktorú za žiadnych okolností nemožno považovať za reálnu.

Fakty:

 • Stránky nemajú sponzora
 • Nemajú prevádzkovateľa
 • Nemajú vlastné snímky, ale len produktové foto, aké používajú stovky eshopov
 • Neexistujú štatúty a informácie o zdanení
 • Stránky nežrebujú, ale oslovujú ľudí priamo, tvrdia, že ste výherca, klamú a okrádajú ľudí o peniaze.
 • Ak pre zmenu nežiadajú mobil, ale číslo karty, predpokladáme a dúfame, že sa nenájde nikto na toľko nerozumný, aby vôbec posielal číslo karty niekomu cez Facebook. Čísla karty a bezpečnostné prvky sa za žiadnych okolností neposielajú niekomu na vyžiadanie. Niečo také je nemysliteľné.

Odporúčame nezúčastňovať sa podobných súťaží na stránkach bez histórie, bez sponzorov a reálnych kontaktov. Nikdy sa nezúčastňovať súťaží, ktorých zdieľaním do pasce posielate svojich priateľov a rodinu. Je neuveriteľné, že práve neuváženým zdieľaním a komentovaním, nepreverovaním šíria tisíce Slovákov podvod dobrovoľne na svojej vlastnej nástenke.

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Sociálne siete

  Komentáre sú ukončené