Pochybné praktiky

Nákupné galérie bonky.sk a suprisimo.sk a prekvapivý nákup

Ohodnoťte článok

Všetci sme “nadšení”, že sa na trhu objavilo niečo, čo sa nazýva „nákupná galéria“, hoci ešte pred pár rokmi tento pojem znamenal niečo iné. Portály, ktoré sa začali týmto pojmom nazývať zo záhadných dôvodov akosi jednotne a naraz, nemajú vlastný sklad s tovarom, predávajú lacný čínsky tovar a čo je najhoršie, mnoho ľudí je nespokojných. Netušia, kde sú ich peniaze a najmä ako sa dožiadať reakcie samotného obchodu, pardon, nákupnej galérie. Píšete nám nespokojní so žiadosťou o pomoc pri riešení vyžiadania peňazí späť z obchodov Suprisimo.sk a Bonky.sk (na slovenských doménach, takže očakávame že ide o slovenské portály, ktoré chcú a aj oslovujú slovenského zákazníka).

Suprisimo a bonky

inzercia:

To najprekvapivejšie zistenie nám priniesla pani Jana, ktorá sa odhodlala bojovať za svoje peniaze a kontaktovala stránky Suprisimo.sk na uvedenom telefónnom čísle. Stránky sú verné svojmu názvu (suprise – prekvapenie), pretože ak budete predávajúceho kontaktovať telefonicky, na druhej strane sa ozýva pán, ktorý nemá so žiadnym predajom nič spoločné a jeho číslo z nepochopiteľných dôvodov suprisimo.sk uvádza ako kontakt. Nie sme zákazníkmi týchto dvoch uvedených klonov.

Suprisimo a bonky

foto: na číslo nevolajte. Vôbec nepatrí “eshopu”.

Aké sú zarážajúce prvky na webe?

 • Klonovanie obsahu s inými
 • Spomínaný kontakt
 • Nemožnosť kontaktovať predajcu tak, aby vrátil peniaze za uhradený tovar
 • Všade uvádzanie dopravu zadarmo a pri objednávke vám eshop ešte pogratuluje, že máte dopravu zadarmo. Nemá pritom táto gratulácia zmysel.
 • Poškodená platila na český účet v banke FIO, kde si galéria otvorila účet. Ide o číslo: SK93 8330 0000 0028 0181 7132
 • Zákazník nedostáva odpovede a nie je mu vyhovené. Ako je niečo také možné v prácnom štáte s platnými zákonmi na „eshope“ prevádzkovanom na slovenskej doméne a teda so snahou osloviť slovenského zákazníka, hrajúc sa na slovenského predajcu, ťažko vysvetliť.
 • Veľmi zlá slovenčina – texty mixujú češtinu a polštinu.

Čo je absolútne neprijateľné?

 • Počas objednávky sa neviete dostať na obchodné podmienky a všetky potrebné texty venované ochrane spotrebiteľa a informáciám o ochrane osobných údajov. Všetky takéto stránky, ak aj nájdete, sú neprístupné.
 • Pri potvrdzovaní objednávky neexistuje zaškrtávacie políčko – vyjadrenie akcie a prejavenie vedomého súhlasu so spracovaním osobných údajov a súhlasom s podmienkami. Nič také tu nie je. Dnes aj najmenší eshop tieto prvky má a používa.
 • Platobná brána priamo v eshope? Ako je vôbec možné, že neznámy drobný eshop disponuje platobnou bránou priamo u seba? Znamená to, že ktokoľvek vkladá čísla kariet do tohto webu a ten s nimi môže ďalej narábať akokoľvek – nejasný osud údajov z karty, žiadne prehlásenie, info, nič.

UPOZORNENIE: pre prípad nutného dokazovania zlého technického stavu a porušení zákona sme pripravili videozáznam priamo na portáli. V ňom sme zachytili všetky nedostatky platné k 8.12.2020. Vyprosujeme si označenie článku ako poškodzujúceho. Poukazuje na reálne pochybenia a reálny stav, ako aj fakt nespokojnosti mnohých zákazníkov, ich obáv o peniaze a nekomunikovanie. V právnom štáte, korona-nekorona, platia naďalej zákony a všeobecná slušnosť riešiť požiadavky zákazníkov, o to viac v predvianočnom čase.

Vzhľadom na vážne, naozaj veľmi vážne pochybenia a nespokojnosť ľudí / verejnosti, ani neodporúčame siahať po podobných ponukách. Najmä si všetky eshopy vždy overiť na internete na stránkach ako najnakup, heureka a nie pochybných portáloch, ktoré vytvoria opäť len rovnakí autori, ako portály samotné  a tie sa samozrejme vychvália veľmi radi.

Ste zákazníkom tohto „obchodu“ a nedošlo k náprave?

Kontaktujte SOI.SK a rovnako tak policajné oddelenie. Spájajte svoje trestné oznámenia, ako sa pokúšajú aj v tomto komunikačnom vlákne. https://www.modrykonik.sk/forum/internetova-vsehochut/skusenosti-s-eshopom-bonky-sk-2/  – skúsenosti verejnosti sú celkom prekvapivé.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
6
Šťastný
1
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *