Spam

Moringa caribbean – karibská, letná vlna spamovacieho útoku

Moringa caribbean – karibská, letná vlna spamovacieho útoku
1 (20%) 1 hlas[ov]

Moringa karibská na slovenskej doméne SK – radšej ani nebudeme konkrétne menovať, lebo očividne takéto konanie a správanie danej firme spôsobuje reklamu a zisk – opäť začala vlnu spamovacieho útoku na slovenské schránky. Začalo to 24. júna, dalo si to pauzu a opäť to odpálili v slušnej miere dnes ráno 27. júna v druhej vlne. Cieľmi sú portály, blogy, blogery, firmy, adresáre, súkromné osoby, rôzne koncovky. Spam je odosielaný z emailu, domény ba dokonca s SSL certifikátom na adrese https://moringamail.eu, a každý email obsahuje vlastný identifikátor. Adresy sú však uložené na hlavnej SK doméne. Tam sa nachádza celá databáza a z nej sa získavajú dáta a pracuje sa s nimi. Ani vlastne netušíte, čo okrem emailov zbierajú. Dôvod, prečo ste spam dostali je, že… nič. Vyjadrenie neexistuje. Sídlo firmy na ostrove v Karibiku. Možno aj preto fungujú v domnienke, že s aich netýka slovenská legislatíva, zákon po reklame, zákon o ochrane osobných údajov.

Klamstvá, len aby sa predalo
Email prichádza ako nevyžiadaná správa, okrem toho obsahuje lži. Moringa karibská nie je rastlina s najväčším obshaom vitamínov a minerálov na svete zo všetkých rastlín. Je to hlúposť a možno to vedia aj samotní šíritelia tejto nepravdy. Existuje ešte viac rastlín s vyššími podielmi takýchto látok, no pre marketing to znie výborne.

Riešenie / Odporúčame:
– obráťte sa na SOI pre zneužitie vašej schránky a porušenie zákona o reklame a žiadosť o preukázanie súhlasu s použitím emailov
– obráťte sa na UOOU pre preverenie zaobchádzania s osobnými údajmi
– obráťte sa na Radu pre reklamu pre spôsob reklamy a zavádzanie o najzázračnejšej rastline.
– odosielateľa označte ako spam a prihláste ho aj do SPAM POLICE a ďalších služieb.

Problém je dlhodobý. Moringa Carribean, alebo Moringa karibská, je na Slovensku známa primárne tým, v akej mohutnej miere spamuje a ignoruje platné zákony. Vyprosujeme si akékoľvek útoky voči nám. Informujeme pravdivo a jasne. Upozorňujeme na protizákonné jednanie a nekalosúťažné praktiky na poli potravinových doplnkov. Už i to tvrdenie o najlepšie vitamínmi vybavenej rastline je pomerne drzé, najmä ak sa s takýmto tvrdením narába bez jediného poriadneho renomovaného potvrdenia a výskumu. To, že to povie domorodec obmedzený na 4 plodiny v jedálničku sediaci pod palmou ešte naozaj nič neznamená.

Bolo by nesmierne úžasné, ak by si slovenské stránky a ich ponuka, robili reklamu v medziach zákona a nevnucovali sa odporným spôsobom zaspamovaním schránok aj 20 portálov, pričom nakoniec dorazia aj tak k jednému administrátorovi, či rôznym jednotlivcom, ktorí ani nestoja o to, aby im schránku priestorovo obmedzenú na atlase zaplnil nechcený bordel. Výborne v obrane proti tomuto spamu funguje FortiGuard.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené