Magnety pre fajčiarov na odnaučenie fajčenia? Naleteli mnohí

Ohodnoťte článok

Jeden z najrozšírenejších bludov a podvodných tvrdení je internetový predaj zázračných magnetov, ktoré vás zbavia závislosti na cigaretách. Už sme videli magnety zachraňujúce pečeň, magnety odstraňujúce reumu, zlých duchov, a iné výmysly. S účinkami na závislosť od cigariet zostáva rovnako tak rozum stáť. Naozaj ste niečomu takému uverili?

Bez účinku

Chceme veriť a vtedy zaberie mnohé. Volá sa to placebo efekt. Využíva ho niekoľko inak neúčinných liečiv, homeopatík, aj zázračných zázrakov pochybných predajcov. Veríte že to zaberie a tak venujete pozornosť pozorovanie a dôvere, že zabudnete jesť či fajčiť. Zdá sa to jednoduché. Reálne však nikde nenájdeme človeka čo schudol cez podvodné prípravky, alebo prestal fajčiť vďaka magnetom. Magnetická energia nemá ako vplývať na potrebu nikotínu. Myslieť si to je asi to isté ako si myslieť, že rakovinu vyliečiť vypnutím televízora zo zástrčky. Tiež je to totálna sprostosť.

Kedy ide o podvodníka?

  • Prípravok propaguje falošný magazín, ktorý nemá nič iné a snaží sa vám vnútiť kúpu
  • Obrovské množstvo reklamných bannerov upozorňuje na prípravky RealQuit a podobne, používa rôzne fotografie ľudí a uvádzajú slovenské mená, ich prehnane popísané skúsenosti a úspešnosť liečby.
  • Prípravok podľa názvu v Googli nenájdete v reálnom predaji v reálnych obchodoch, len na podvodných stránkach ako takých, na ktorých ste našli zmienku o prípravku.
  • Preverujte, potom reagujte.

Reálne skúsenosti nie sú

To že niekto napíše, že pani Jana má skúsenosti plné pochvál neznamená že vôbec nejaká Jana existuje. Dôkazy vám v týchto veciach prinášame pravidelne. Skopírovať fotku a vymyslieť text je veľmi jednoduché. Vec 20 sekúnd. Skutočného človeka čo prestal s fajčením vďaka magnetom nenájdeme v žiadnej krajine.

Povedomie to drží pri živote

Ak nájdeme v posledných rokoch liečiteľov a bláznov, ktorí obhajujú účinky magnetov a aby svoje vynálezy dobre predali, manipulujú s manipulovateľnými jednoduchými ľuďmi, cez toto všetko vzniká povedomie o úspešnosti alebo o účinkoch. Je celkom jedno, či existujúcich alebo neexistujúcich. Následne na webe čítame o možných účinkoch. Nie potvrdených. Ďalším bežným konzumentom online obsahu stačí čítať a uveriť. Takto sa pripraví pôda pre kohokoľvek čo príde predávať magnety na „liečbu“.  Je jedno ba čo. Ľudia si spoja, že sa už o nejakých účinkoch hovorilo, reálne inštitúcie však nepotvrdili žiadne účinky, tobôž na fajčiarov. Veď to je rovnaká hlúposť ak liečba slepoty tým, že si na hlavu položíte so zohriatym vrecko s pieskom.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.