Internetové podvodyTOP

Lucia Barmošová z JOJ zneužitá podvodníkmi a šmejdom Fungosis Gel

Lucia Barmošová z JOJ zneužitá podvodníkmi a šmejdom Fungosis Gel
5 (100%) 3 hlas[ov]

Šialené vymyslené nehorázne bludy o zázraku na pleseň kože s názvom Fungosis Gel sú priam ukážkou toho, aká zmes podvodných prvkov dokáže zaútočiť na ľudí na jednom mieste. Lekári odporúčajú úžasný zázrak, ktorý sa v lekárňach vypredal. Ale v skutočnosti nejde o zázrak, ide o šmejd bez reálneho pozadia, jasného zloženia, jasného výrobcu a jasného zámeru, ktorý prezentujú falošní neexistujú lekári, kradnuté fotky rôznych iných lekárov, ktorí nemajú nič spoločné s týmto tu. A celé to zaklincuje príšerný prejav, gramatika a text, ktorý sedí v zahraničí s prekladom na celkom inú celebritu. Pozor, zneužitú celebritu. O tom, že lekári sú falošní, sme už písali včera. O tom, že po Adele Banášovej a šmejde Germixil, Milke Výšáriovej v prípade Germixilu prevažne cez mobil, Angeline Jolie alebo Kataríne Brychtovej podvodníci neváhajú zapojiť aj inú známu osobu, sme len niečo načrtli. Pozrite si podvodné stránky detailnejšie.

Lucia Barmošová zenužitá podvodníkmi a Fungosis Gel

inzercia:

Lucia Barmošová nedala nikomu rozhovor a nepoužíva Fungosis Gel

Lucia Barmošová je známa tvár z večerných správ na TV JOJ. Kráska, ktorá sa mimo večerné Noviny už veľmi vo svete neobjavuje a nespájajú sa s ňou žiadne kauzy, škandály, nahé fotografie, či bulvárne kauzy, sa prekvapivo objavuje v rozhovore falošného portálu, ktorý sa snaží vyzerať ako Nový čas. V podstate fingovaný / falošný Nový čas s logom a prvkami dizajnu, predstavuje úžasnú novinku, v ktorej máte mať dojem, že Lucia Barmošová naozaj používa krém a má problém o ktorom sa “nehovorí”. Fungosis Gel má byť pritom zázrak, ktorý ju zachránil.

Iróniou je, že Kvetka Horváthová, jej bologická sestra, je obeťou podvodníka predávajúceho chudnúci koktail Choco Lite.

Problémom je, že:

 • dôverčiví ľudia ľahko narazia na reklamné kampane, ktoré sú v reklamných pozíciách na rôznych portáloch. Tento konkrétny prípad sme dokonca našli cez pravda.sk v reklamnom priestore. Po kliknutí môže naozaj stránka vyvolať dojem, že ide o Nový čas.
 • stránky goldenstocks.net sa menia. Po vstupe sa môže zobraziť podivný jazyk a článok s bábätkom, alebo tvrdenie o lekároch a falošnej stránke s logom RTVS. Cez mobil je vysoko pravdepodobné, že narazíte na stránky falošného Nového času s falošným rozhovorom Lucie Barmošovej.
 • Stránky tieto, ako aj ďalšie, sa nachádzajú na nezmyselných doménach, kradnú logá iných médií, aby vytvárali nebezpečenstvo zámeny a využívali tak určitú dôveru v značku, či priestor daného média. Zneužitie Lucie Barmošovej je samostatný problém, ktorý je hodný trestného oznámenia, hoci proti podvodníkom z Ruska, či Poľska, ktorí toto majú na svedomí a neustále nás ich stopy zmätú pri určení jasného pôvodu, je naozaj ťažké akokoľvek bojovať.

Rekapitulácia pre istotu:

 • Stránky sú falošné, zneužívajú logá iných médií. Falošní sú aj lekári, rovnako ako zákazníci, ktorí na predajnej stránke potvrdzujú účinky.
 • Je vhodné zopakovať, že Lucia Barmošová neposkytla žiaden rozhovor, nepoužíva Fungosis Gel, nepotvrdzuje účinky a je tak zneužitou obeťou. Tento článok má za úlohu upozorniť na spojenie medzi jej osobou a prípravkom a definovať spojenie ako neexistujúce, fingované.

Lucia Barmošová zenužitá podvodníkmi a Fungosis Gelfoto: rozhovor samozrejme nikdy neprebehol. Rovnaký nájdete v inom jazyku aj v zahraničí pod inou celebritou.

Aké existuje riešenie?

Riešenie po skúsenostiach za posledných 8 rokov, počas ktorých sa s podvodníkmi a falošnými prípravkami stretávame pravidelne na podivných doménach, v reklamách, alebo na jednej celej stránke s liečivým zázrakom v týždenníkoch, ktoré si bežne kúpite v novinových stánkoch a naši starí rodičia si prípravky od falošných lekárov aj objednávajú… vieme jediné. Riešenie, ktorého by sme boli schopní my, a vy, na úplné zastavenie neexistuje. Podvodníci objavili výborný model, s ktorým beztrestne predávajú neúčinné šmejdy s vysokým ziskom. Postačí vymyslieť príbeh, účinky, lekárov, zákazníkov, renomé, zloženie, neodpovedať na reklamácie a nespokojnosť a nechať si peniaze.

Predsa len však pomôže, ak bude existovať nátlak na vládnu moc, aby intenzívnejšie pracovala s faktom, že je rok 2021 a internet nám mení životy. Mení ho hlavne ľuďom, ktorí nemajú skúsenosti a schopnosti odlíšiť podvodníka od nepodvodníka / reálnu vec. Oveľa ľahšie bude, ak sa podelíte o tento článok s priateľmi, alebo sa sami podujmete, začnete písať blog, venovať sa podvodníkom a sami budete varovať ľudí. Dnes na niečo také slúži aj nejedna Facebook skupina. A pomôcť môže aj knižka (Ne)bezpečný internet. Pomôcť by mala najmä tým, ktorí o tomto svete netušia vôbec nič a chcú ho pochopiť cez jasný a zrozumiteľný text.

POZNÁMKA NA ZÁVER:

Prečo sú niektoré články písané občas podivne, až polopatisticky? Čítajú nás aj najstaršie generácie, čítajú nás ľudia, ktorí sa včera po prvý krát pripojili a dnes už pozerajú na vybielený účet. Neustále sme terčom otázok, ako je ktorá veta myslená. Prichádzajú k nám emaily, ktoré sú zjavným prejavom nepochopenia. Najmä ak k nám prichádza objednávka na Fungosis Gel s požiadavkou na poslanie na dobierku. Snaha priniesť jasné informácie, písané zrozumiteľne, vždy vypáli inak. Pre niekoho je to zrozumiteľnejšie, pre iných zase menej. Ale snaha bola a zatiaľ ešte nejaký čas bude.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
1
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. Neviem akým spôsobom ale narazil som na podvodnú stránku goldenstocks.net ak ste tú stránku tu už mali ospravedlňujem sa. Ďakujem

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *