Internetové podvody

Šialený internetový podvod Germixil a zneužitá Adela Banášová Vinczeová

Šialený internetový podvod Germixil a zneužitá Adela Banášová Vinczeová
3.92 (78.46%) 13 hlas[ov]

Neuveriteľný nehorázny podvod zneužil niekoľkých lekárov, logo Aktuality.sk, ale tiež najmä Adelu Banášovú – Vinczeovú. Podvodníci stojaci za mnohými inými podvodnými stránkami tentoraz vytvorili falošný portál, ktorý predáva Germixil. Najskôr sa v reklame dozviete že kožné výrastky papilómy je možné odstrániť pomocou jednoduchej domácej metódy.

Germixil

inzercia:

Nakoniec po kliknutí nezistíte nič o kožných výrastkoch, ale objavíte sa na neuveriteľnej stránke plnej podvodov a falošných informácií. Logo Aktuality.sk pokladáte za zlý vtip. No keď sledujete Adelu Vinczeovú, ako hlavnú hviezdu, ktorá hovorí o problémoch s parazitmi, je všetkým jasné, že tu niečo nesedí.

Obete sa nájdu a nejde o nič nezvyčajné

Problém nie sú obozretní používatelia internetu, ale začínajúci používatelia internetu. Seniori, ľudia využívajúci internet len na informácie, čítanie správ a komunikáciu s priateľmi. Takýmto ľuďom servírovaná reklama v dôveryhodnom článku na cas.sk môže znamenať, že sa bez veľkého úsilia dostanú na podvodnú stránku s ponukou prípravku Germixil. Niekoľko krát stránka opakuje niečo o tom, že ponúka zázračné prevratné liečivo proti parazitom. Fotografie lekárov zverejnené na tejto stránke sú ukradnuté cudzie snímky, no s vymyslenými menami, vymysleným výskumom, alebo pri niektorých vôbec meno ani nezverejnia.

Adela Vinczeová ako hlavná obeť

Adela je v tomto prípade vyspovedaným účastníkom rozhovoru. Priznáva v ňom, že má problémy s parazitmi a priznáva ešte ďaleko viac. Lenže nič z toho, čo sa dočítate, nie je pravda. Ide o nehorázny podvod, ktorý nie len že poškodzuje známu moderátorku, ale zavádza, propaguje falošný šmejd za nehorázne peniaze. Mimo to objavujeme aj nasledovné problémy:

 • Je to neuveriteľné, no celá táto stránka je fingovaný obrázko-podvod. Všimnite si menu, hornú ponuku. Nič z toho nie je klasickou ponukou menu, s klikacími kategóriami článkov. Na tejto stránke je to nasadené ako obrázok. Ak kúpenie predplatného a prihlásenie sú tlačidlá z aktuality.sk.
 • Prvky sociálnych sietí sú tiež fingované, len obrázok.
 • Nehorázna štylizácia a úprava
 • Prehnané chválenie a žiadne konkretizovanie
 • Žiadne spresnenie pôvodu a zloženia, netušíte či budete reagovať alergicky na nejakú zložku
 • Aké laboratórium, alebo kto to vynašiel?
 • Adela sa má vyjadrovať hlúpym spôsobom, ktorý sa ani len nesnaží približovať jej vyjadrovaniu
 • Komentáre sú fingované. Webstránka nemá systém na komentovanie, takže všetko čo vidíte, je podvodne narafičený suchý text a obrázky k vymysleným menám.
 • Komentár v mene Adely Vinczeovej osobne je tiež neuveriteľnou hlúposťou.
 • Pozor, predajná ponuka na tento šmejd je nazvaná ako „VLÁDNY PROGRAM“. Snažíme sa pochopiť, čo to asi tak môže znamenať. Zrejme to má zaujať laickú verejnosť ako niečo limitované a výnimočné. Má navodiť pocit úžasu, že na toto mali šťastie a ešte im zostáva nejaký kus na sklade.
 • Predaj je absolútne podvodný, nepreukazuje sa tu predajný kanál žiadnou povinnou identifikáciou. Chýba sídlo predajcu, obchodné podmienky, akékoľvek podmienky a podrobnosti. Je vôbec neprípustné, že tu prebieha predaj a reklama zložená z podvodných a kradnutých informácií.
 • Na záver je nutné dodať, že Adela Vinczeová už bola podvodníkmi zneužitá aj v iných prípadoch. Napríklad ako údajný používateľ prípravku na chudnutie a podobne. Adela Vinczeová  sa však nijakým spôsobom nezúčastňuje na rozhovoroch a užívaní týchto prípravkov.

Odkazy:

 • Stránky podvodného magazínu: https://v1ls1.github.io/sale/?gclid=EAIaIQobChMIruLuqKGk7AIVgMm7CB1UIAbgEAEYASAAEgL8H_D_BwE
 • Na Facebook fb.com/upozornenia nahrávame album s fotografiami stránky. Pre prípad, že ich podvodníci presťahujú inam.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
119
Šťastný
8
Milujem to
1
Nie som si istý
10
Hlúposť
20
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  6 Comments

  1. Dakujem za upozornenie.

   1. Ďakujeme za reakciu. Presne pre tento typ správy toto celé robíme. Sme radi, že sme mohli pomôcť.

  2. Dobrý deň,
   som rád,že sa potvrdilo moje tušenie, ale neskoro. Mojej žene to nevysvetlíš, už to objednala 🙁

   S pozdravom Peter Kondlla

  3. Dnes sa mi ten článok “náhodou” zobrazil na smartfone a – skutočne – je to na prvý pohľad podozrivé. Nič konkrétne, vyhrážanie sa zatýkaním pre lekárov (o čo by sme, predpokladám na 99,9% vedeli z overených zdrojov) a podozrivá anonymná stránka. Je to stupídne a totálne neetické – na tak závažnom probléme zavádzať ľudí.. Mimochodom, inzerovaný produkt podľa jeho zloženia nepomôže… ale či neuškodí, to Vám nikto nezaručí!

  4. Momentálne tam zneužívajú meno Ľuby Lesnej. Prečítal som si tú stránku a hneď sa mi to celé zdalo pritiahnuté za vlasy. Tak som si o tom čosi vygooglil a jasné. Že s takými sviňami niekto nevie zatočiť.

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *