Internetové podvody

Šialený internetový podvod Germixil a zneužitá Adela Banášová Vinczeová

Šialený internetový podvod Germixil a zneužitá Adela Banášová Vinczeová
5 (100%) 1 hlas[ov]

Neuveriteľný nehorázny podvod zneužil niekoľkých lekárov, logo Aktuality.sk, ale tiež najmä Adelu Banášovú – Vinczeovú. Podvodníci stojaci za mnohými inými podvodnými stránkami tentoraz vytvorili falošný portál, ktorý predáva Germixil. Najskôr sa v reklame dozviete že kožné výrastky papilómy je možné odstrániť pomocou jednoduchej domácej metódy.

Germixil

inzercia:

Nakoniec po kliknutí nezistíte nič o kožných výrastkoch, ale objavíte sa na neuveriteľnej stránke plnej podvodov a falošných informácií. Logo Aktuality.sk pokladáte za zlý vtip. No keď sledujete Adelu Vinczeovú, ako hlavnú hviezdu, ktorá hovorí o problémoch s parazitmi, je všetkým jasné, že tu niečo nesedí.

Obete sa nájdu a nejde o nič nezvyčajné

Problém nie sú obozretní používatelia internetu, ale začínajúci používatelia internetu. Seniori, ľudia využívajúci internet len na informácie, čítanie správ a komunikáciu s priateľmi. Takýmto ľuďom servírovaná reklama v dôveryhodnom článku na cas.sk môže znamenať, že sa bez veľkého úsilia dostanú na podvodnú stránku s ponukou prípravku Germixil. Niekoľko krát stránka opakuje niečo o tom, že ponúka zázračné prevratné liečivo proti parazitom. Fotografie lekárov zverejnené na tejto stránke sú ukradnuté cudzie snímky, no s vymyslenými menami, vymysleným výskumom, alebo pri niektorých vôbec meno ani nezverejnia.

Adela Vinczeová ako hlavná obeť

Adela je v tomto prípade vyspovedaným účastníkom rozhovoru. Priznáva v ňom, že má problémy s parazitmi a priznáva ešte ďaleko viac. Lenže nič z toho, čo sa dočítate, nie je pravda. Ide o nehorázny podvod, ktorý nie len že poškodzuje známu moderátorku, ale zavádza, propaguje falošný šmejd za nehorázne peniaze. Mimo to objavujeme aj nasledovné problémy:

 • Je to neuveriteľné, no celá táto stránka je fingovaný obrázko-podvod. Všimnite si menu, hornú ponuku. Nič z toho nie je klasickou ponukou menu, s klikacími kategóriami článkov. Na tejto stránke je to nasadené ako obrázok. Ak kúpenie predplatného a prihlásenie sú tlačidlá z aktuality.sk.
 • Prvky sociálnych sietí sú tiež fingované, len obrázok.
 • Nehorázna štylizácia a úprava
 • Prehnané chválenie a žiadne konkretizovanie
 • Žiadne spresnenie pôvodu a zloženia, netušíte či budete reagovať alergicky na nejakú zložku
 • Aké laboratórium, alebo kto to vynašiel?
 • Adela sa má vyjadrovať hlúpym spôsobom, ktorý sa ani len nesnaží približovať jej vyjadrovaniu
 • Komentáre sú fingované. Webstránka nemá systém na komentovanie, takže všetko čo vidíte, je podvodne narafičený suchý text a obrázky k vymysleným menám.
 • Komentár v mene Adely Vinczeovej osobne je tiež neuveriteľnou hlúposťou.
 • Pozor, predajná ponuka na tento šmejd je nazvaná ako „VLÁDNY PROGRAM“. Snažíme sa pochopiť, čo to asi tak môže znamenať. Zrejme to má zaujať laickú verejnosť ako niečo limitované a výnimočné. Má navodiť pocit úžasu, že na toto mali šťastie a ešte im zostáva nejaký kus na sklade.
 • Predaj je absolútne podvodný, nepreukazuje sa tu predajný kanál žiadnou povinnou identifikáciou. Chýba sídlo predajcu, obchodné podmienky, akékoľvek podmienky a podrobnosti. Je vôbec neprípustné, že tu prebieha predaj a reklama zložená z podvodných a kradnutých informácií.
 • Na záver je nutné dodať, že Adela Vinczeová už bola podvodníkmi zneužitá aj v iných prípadoch. Napríklad ako údajný používateľ prípravku na chudnutie a podobne. Adela Vinczeová  sa však nijakým spôsobom nezúčastňuje na rozhovoroch a užívaní týchto prípravkov.

Odkazy:

 • Stránky podvodného magazínu: https://v1ls1.github.io/sale/?gclid=EAIaIQobChMIruLuqKGk7AIVgMm7CB1UIAbgEAEYASAAEgL8H_D_BwE
 • Na Facebook fb.com/upozornenia nahrávame album s fotografiami stránky. Pre prípad, že ich podvodníci presťahujú inam.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
9
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  2 Comments

  1. Dakujem za upozornenie.

   1. Ďakujeme za reakciu. Presne pre tento typ správy toto celé robíme. Sme radi, že sme mohli pomôcť.

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *