Sociálne siete

Podvodná „Lily“ súťaž na Facebooku o chladničku plnú piva

Podvodná „Lily“ súťaž na Facebooku o chladničku plnú piva
5 (100%) 7 hlas[ov]

Facebook stránky Lily sa v poslednom čase preslávili tak neuveriteľne absurdnými falošnými súťažami, že začíname pochybovať o vážnosti podvodných súťaží samotných. Už totiž musí ísť o zlý vtip ďalšia čo ďalšia súťaž využívajúca čoraz viac primitívnejšie prvky. Tak ako napríklad aktuálne prebiehajúca súťaž o chladničku plnú piva. Snímka získaná z akejkoľvek stránky venujúcej sa zábavným obrázkom plných chladničiek, ako napríklad z tohto portálu nepoznačená písmom – je hlavným lákadlom na výhru.

Veľmi primitívna súťaž o chladničku piva, no má úspech

Súťažiacim v tejto falošnej fingovanej súťaži ani nevadí, že na obrázku je len Stella Artorios a Heineken, jediné pivá, ktoré sa dajú kúpiť u nás, ostatné sú cudzie pivá. Snímka tak nie je evidentne slovenská. To však nie je podstatné. Tak ako všetok fingovaný obsah na stránkach Lily, ktoré len miesia falošné súťaže s obsahom s detičkami a nostalgiou, aj táto súťaž má za následok nalákať čo najviac ľudí, zvýšiť čo najsilnejšiu viralitu príspevkov a nakoniec dosiahnuť čo najsilnejšie stránky vystavané zo zavádzania a klamania ľudí. Tí však horlivo veria každej jednej súťaži a o dušu zdieľajú v domnienke, že sa na nich raz usmeje šťastie, každý príspevok.

lily a podvodná súťaž o chladničku piva

inzercia:

Žiaľ, ako v každom jednom prípade doteraz, ani táto súťaž nie je reálna. Ide o virálny podvod a zavádzanie. Opäť sa nedozvedáme nič o pravidlách, o pravidlách slušnosti, nevieme vôbec nič. Možno za krátko samotný prevádzkovateľ tejto „súťaže“ vytasí veľkého smajlíka, že si z ľudí vystrelil. To, ako „súťaž“ vyzerá, však má veľmi ďaleko od reálnych súťaží s reálnym plnením a krytím v podobe skutočnej ceny.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

Komentáre sú ukončené