HOAX

HOAX.sk na TV Markíza, internetové hrozby čoraz viac medializované

HOAX.sk na TV Markíza, internetové hrozby čoraz viac medializované
5 (100%) 1 hlas[ov]

Dňa 19. marca 2017 sme sa objavili v hlavnom spravodajstve televízie Markíza. Objavili sa vo vysielaní snímky problémov, ktoré sme si tradične všimli ako jediné miesto na Slovensku a pokúsili sme sa naň upozorniť. Tradične sa totiž na Slovensku objavujú celé roky problémy, ktoré fotografujeme, analyzujeme a vyvraciame.

Hoax a TV Makríza

inzercia:

Následne tieto materiály opakovane nachádzajú svoje uplatnenie pri ukazovaní príkladov v našich médiách. Škoda len, že médiá opakovane zabúdajú na zdroj, kde získali svoje poznatky, príklady, tieto fotografie a najmä kde získali všetky podrobnosti. Už v minulosti nás pri výrobe rozsiahlej reportáže pre reláciu Reflex oslovil známy reportér. Po získaní rozsiahlych informácií a vypichnutých tém, problémov, aj upozornení na kľúčové témy sme len nechceli hovoriť na kameru. Vo výslednej reportáži sme sa však neobjavili ani zmienkou, tou malou lištou v hornom rohu, ktorá nás ako nezávislý portál jednoducho vždy poteší (20.4.2016). V každom prípade sme nesmierne radi, že s čoraz väčším úspechom je náš boj s výsledkami. Denne totiž dokážeme osloviť stovky, či tisíce ľudí, ktorých úspešne upozorňujeme na pravdivé pozadie internetových sľubov, hoaxov, falošných správ, portálov a iných hrozieb. Našou satisfakciou je práve krásne číslo dennej návštevnosti a vaše ďakovné emaily. Svojim spôsobom už aj to, že vďaka našej práci sa realizuje po dlhom čase to, o čom sme sa celé roky snažili. Médiá majú záujem informovať o horšej stránke internetu a živloch, ktoré na ňom našli svoju živnú pôdu.

HOAX sa snaží, no funguje zo vzduchu

Radi bojujeme proti problémom na Slovensku. Zaoberáme sa boju v online svete a ako jediný portál na Slovensku si udržujeme niekoľko rokov fungovania na tomto poli. Fungujeme však ako jediný portál venujúci sa takejto a podobnej tematike bezplatne, na náklady autorov článkov, bez výraznejšieho zisku. Aj preto nám niekedy niektoré problémy uniknú, keďže v reálnom svete sme bežnými ľuďmi s prácou a osobným životom. Veľa krát sme objavmi inšpiráciou ďalším portálom, od ktorých nepožadujeme uvádzanie zdroja. Svojim spôsobom je to predsa len prirodzenou súčasťou bežnej práce pri príprave článkov. Ak už však nás neuvádzajú pri zistení kľúčových faktov, ku ktorým sme prišli dlhším pátraním a analýzou, je to smutné. Sú však portály, ktoré za každých okolností dokážu priznať, ak sme ich akokoľvek naviedli na správnu cestu, pomohli k doladeniu obsahu, alebo sme im akokoľvek, hoci len drobnosťou pomohli. Aj preto by sme sa radi poďakovali, že spoločne s nami proti niektorým internetovým problémom bojujú aj tieto portály, ktoré sme objavili a všimli si za rok 2017:

  • www.TOUCHIT.sk – pri viacerých témach si všímame, že nachádzajú priestor pre potrebné varovania a zaoberajú sa tak mimo sveta technológií aj svetom internetových hrozieb.
  • www.androidportal.zoznam.sk  – spolubojovník v prípadoch falošných súťaží a SMS
  • www.gamesite.sk – spolubojovník v prípadoch falošných súťaží a SMS

Ďakujeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Komentáre sú ukončené