Klamstvo z Facebooku: Veľký pytón neprehltol žiadneho človeka, ale len prasa

Ohodnoťte článok

Pytón a prasaNa Facebooku sa po roku opäť šíri príspevok s fotografiou, na ktorej je údajne veľký pytón, ktorý prehltol celého človeka. Pamätám si pritom na príspevok, ktorý varoval pred chovom pytónov, že tak môže skončiť nezodpovedný majiteľ.

Príspevky a články
Niektoré správy hovorili o tom, že ide o prípad z čínskeho mesta Qujing, kde pytón prehltol celého opitého muža. Iné vymyslené „hoax“ články zas informovali, že ide o muža z Indie, ktorý zaspal opitý na ceste a prehltol ho pytón v spánku. Veľmi nepravdepodobné je pritom to, aby vôbec mohol pytón prehltnúť človeka a vyzeral by následne takto. Človek by nemohol mať nohy a hadovi by sa najskôr muselo podariť človeka zadusiť a zlámať mu kosti. Na fotografii je pritom robený záber smerom od hada k ľuďom a tak jednoduchým optickým výpočtom získate približnú predstavu o tom, že muselo ísť o malého človeka, alebo nie človeka. Vtipné je, že tento výmysel zdieľalo zopár blogov a portálov, pričom ho vydávali ako overenú informáciu. Odlišné miesta, kde sa mal prípad stať zas napovedajú, že niekomu skrátka bola milšia fantázia, ako reálne fakty. Zábavné je aj to, že pokiaľ sa niektorým miestam podarilo nájsť reálne zdroje a viac viditeľné miesta, kde bola pravda, silou mocou hľadali také miesto, kde je lož, aby ju uviedli ako referenciu a zdroj faktov. V snahe šokovať tak padá vierohodnosť šíriteľa, no nepozornej verejnosti tento fakt ujde.

Čo bolo v hadovi?
Had v skutočnosti prehltol prasa, alebo tapíra. Išlo o menšieho cicavca, ako je človek. Šokujúcim informáciám a netradičným správam sa však venuje čas oveľa s väčšou chuťou, ako obyčajnému zvieraťu v žalúdku hada, ktorý mal v tomto prípade určite problém s trávením. Podľa niektorých zdrojov hada presúvali do prírody, kde mu nehrozilo žiadne nebezpečenstvo, kým ako pomalý a preťažený vytrávi. Podľa iných zdrojov ho podrobili expertíze a výberu obeti, kedy sa potvrdilo, že išlo o cicavca veľkosti mladého divého prasaťa.

zdroj foto: Facebook sharing

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.