Ďalšia podvodná zbierka sľubuje nakŕmiť na Facebooku Afriku

Ohodnoťte článok

Zdá sa nám až prehnane zvrhlé a už doslova nechutné, koľko podvodov a podvodných zbierok sa momentálne dá na Facebooku nájsť. České Facebook stránky, ktoré nesú zvláštny názov “Starý FBChat 100% funkční” zdieľajú naozaj čudesný obsah. Stránky majú neuveriteľných 68 575 fanúšikov a nazbierali ich očividne podvodom, lákaním ľudí na získanie pôvodných funkcií na Facebooku po tom, čo ich Facebook vymenil za nové. Celkovo je obsah týchto stránok veľmi slabý, využívajúc obsah z iných stránok. Narazili sme hneď na niekoľko zavádzajúcich podvodných tvrdení, kradnutého obsahu, no doráža obsah, ktorý doslova vyráža dych. Podvodná zbierka a fotografia vychudnutého afrického dieťaťa, ktorá koluje na rôznych podobne podvodných stránkach, tentoraz v inej podobe. Pozrite sa sami. Fotografia od ľudí žiada zdieľanie, komentár alebo like. Za každý potom sľubuje peniaze.

Nechutný Facebook podvod

Absurdnosť celej veci tradične spočíva:

  1. v šialenom počte ľudí, ktorí naleteli a reagovali
  2. v neuveriteľne absurdnom obsahu obrázku, bez odvolania sa na reálnu organizáciu, alebo existujúci portál s realizovanou zbierkou, tvrdí nezmysel
  3. v nechutnom zneužití fotografie, ktorú často krát vidíme v podobných podvodných zbierkach stále dookola
  4. v skutočnosti, že autor grafiky nechcel nijako pomôcť Afrike, ale pre viralitu príspevku chcel získať traffic na stránke a nových fanúšikov. Vysoké číslo fanúšikov o tom svedčí.
  5. v tom, že vôbec niečo také vzniklo a suverénne je to prezentované bez akejkoľvek možnosti priameho kontaktu na zodpovednú osobu, ktorá by bola schopná sa vyjadriť k pravosti a oficialite takejto vymyslenej podvodnej zbierky.

Práve pre fakt, že podobné fotografie zneužíva mnoho podvodníkov, sa nemožno diviť, že sa na niektorých stránkach zdieľajú aj fotografie, ktoré sa snažia priniesť trochu osvety medzi miestami až príliš nebezpečne jednoduché premýšľanie ľudí. Táto fotografia je nazvaná “Ako si idioti myslia, že funguje Facebook” a vystihuje pomerne presne to, čo chceli vyjadriť autori. Treba sa zamyslieť. Naozaj tu máme veľký problém, keďže opakovane niekoľko tisíc ľudí medzi nami verí, že takto sa dá nakr´miť Afrika.

Idioti a Facebook

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.