HOAXSociálne siete

Fotografia slovenských hokejistov v New York Times je podvrh – úspešný

Ohodnoťte článok

Dnešná výhra Slovákov nad Američanmi na MS Sveta v ľadovom hokeji sa prejavila aj veľkým nadšením na Facebooku, ako inak. V priebehu dňa azda u niekoho tretina priateľov zdieľala zvláštnu fotografiu akoby z prvej strany New York Times elektronického vydania, kde sa píše o tom, že bryndzové halušky slovenských hokejistov vyhrali nad hamburgermi Američanov.

NY Times slovenskí hokejisti

Porovnanie, ktoré nedáva zmysel a priamo akoby sa dotýkalo gastronómie – hoci nie väčšinovej a typickej pre USA skôr z pohľadu turistu a prišelca. Aj vám bolo možno zvláštne, ako je možné, že NY Times pred svojimi čitateľmi prezentuje jedlo so slovenskou diakritikou, o ktorom nemajú ani chýru ani slychu? Nedivte sa. Nič podobné nikdy reálne na stránkach nikdy nebolo a ide o podvrh, ktorým sa snažil neznámy autor len zabaviť a zaujať. Podarilo sa. Typické pre slovenský (aj český) Facebook je kradnúť obsah jeden od druhého bez uvádzania zdroja a tak dnes máme viac ako 100 stránok, ktoré fotografiu uvádzajú ako reálnu hlavnú stránku na úspešných tradičných novinách NY Times. Na jednu fotografiu je to však naozaj mimoriadne dobrý a viditeľný úspech. Gratulujeme neznámemu autorovi.
Čiže, neverte tomu, hoci ako predstava je to zaujímavé. Zvláštne na tom je to, že správy zahraničného portálu v tomto prípade vznikli len čisto na Slovensku.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

3 Comments

  1. Autor až taký neznámy nie je 😉 Originál je tu:

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=541055952602720&set=a.133390183369301.12138.123917984316521&type=1

    Škoda, že sa kopec webov, vrátane veľkých portálov ako topky.sk neunúvalo napísať pôvodný zdroj…

    1. Veď práve, obrázok bez uvedenia zdroja tradične pokradlo toľko webov, že originál bolo ťažké vystopovať. Viralita bola úspešná a nápad na jednotku. Síce podvrh, ale úspešný. Žiaľ dnes už keď je raz niečo na webe, už to podľa verejného názoru patrí všetkým a zdroj nehrá rolu… O podvodných stránkach a nechutných praktikách na Facebooku však istotne viete svoje. Uvádzanie zdrojov a určitá slušnosť je doménou staršej internetovej generácie. Mladá chápe všetko ako automatiku a free 🙂

Komentáre sú ukončené