Spam

Poisťovňa spamuje: nevyžiadaná pošta aj na inzerátne emaily

Ohodnoťte článok

Prekvapením je pre nás praktika poisťovne Genertel.sk, ktorá spočíva v hľadaní emailových adries na webe a následne ich spamovanie. Podarilo sa nám stať obeťou nevyžiadaného spamu a naša adresa sa ocitla na zozname adries, kam táto poisťovňa menovite pani Monika Lukáčová, posiela emaily bez vyžiadania a súhlasu. Spam dorazil aj na adresy užívateľky so schránou @azet.sk, ktorá prehlasuje, že adresu nepoužíva a má ju len pre predaj vecí na Bazos.sk a Bazar.sk, kde očividne možno nie priamo spamujúca osoba skopírovala emaily a posiela na ne spam. Ide tak o ďalší príklad negatív uvádzania viditeľných kontaktov priamo na stránkach.

Genertel Spam

inzercia:

Vyššie spomínaný email je odosielaný z portálu: 2Eprotopmail.com a je otázne, či poisťovňa využíva služby tretej strany a jeho databázy (v tomto prípade používajúcej adresy pokradnuté z voľne dostupných miest), alebo používa poisťovňa vlastnú databázu a emaily sú posielané cez externý odosielací systém.

Problém aj na Zet.sk
Genertel tiež spôsobuje problém na serveri Zet.sk. Opakovane administrátori portálu písali na Genertel emailové kontakty, prípadne priamo do poisťovne Generali, kde žiadali zastavenie hromadného spamu na množstvo neexistujúcich adries s koncovkou zet.sk. Žiaľ opakovane bez akejkoľvek odpovede a výsledku. Nedokážeme teda v tejto chvíli povedať, aký zmysel má takéto jednanie a či je za zber priamo zodpovedná poisťovňa. Praktika a vôbec pôvod adries je však zvláštny.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

3 Comments

  1. Poisťovňa Genertel nesúhlasí s informáciami uvedenými v článku „Genertel spamuje“, ktoré sa nezakladajú na pravde. Genertel zasiela e-maily výhradne osobám, ktoré poskytli súhlas so zasielaním reklamných správ. E-mailové adresy získava z rôznych marketingových aktivít, kalkulácií a hier. Len aplikácia s názvom „Aký si šofér“, ktorá bola na sociálnej sieti Facebook mimoriadne úspešná, priniesla vyše 350 000 kontaktov. Niektoré súťaže boli organizované našimi partnermi, preto sa môže ľahko stať, že dotyčná osoba poskytla svoju e-mailovú adresu bez prečítania informácie, komu svoje osobné údaje poskytuje. Marketingové aktivity partnerov si preto ľudia nemusia spájať s našou značkou, avšak všetky e-mailové adresy, ktoré máme v databáze, sme získali plne v súlade so zákonom. Poisťovňa Genertel pristupuje k zasielaniu elektronických správ profesionálne a zodpovedne. Ak si niekto rozmyslí odoberanie newslettrov, stačí využiť link na odhlásenie z ich odoberania, ktorý je v každej odoslanej elektronickej správe.

  2. Mám s nimi problém a ak im odpoviem tak sa nedočkám odpovede. Nie som ich klient a dostával som od nich emaily. Ešte dva týždne dozadu možno posledný. Odvtedy asi nič neposielali. Neviem. Nič som si od nich nežiadal. Chcem svatý pokoj od poistovní aj sociálnej aj zdravotnej aj inej

  3. Cely mail mam od spamu zahnuseny. nepouzivam uz tretiu schranku co mi zasvinil spam. V mojej starej schranke pri kontrole zabludenych kamosov narazil som na spam od genertel. kym pochopim warforum a iny balast a všelijaky spam že som vyhral biliony dolarov, tak nepochopim kde na mna nasla kontakt tato poistovna. O co im ide? ja nemam auto a nechcem nic do šľaka poistiť, dajte mi pokoj.

Komentáre sú ukončené