Poisťovňa spamuje: nevyžiadaná pošta aj na inzerátne emaily

Ohodnoťte článok

Prekvapením je pre nás praktika poisťovne Genertel.sk, ktorá spočíva v hľadaní emailových adries na webe a následne ich spamovanie. Podarilo sa nám stať obeťou nevyžiadaného spamu a naša adresa sa ocitla na zozname adries, kam táto poisťovňa menovite pani Monika Lukáčová, posiela emaily bez vyžiadania a súhlasu. Spam dorazil aj na adresy užívateľky so schránou @azet.sk, ktorá prehlasuje, že adresu nepoužíva a má ju len pre predaj vecí na Bazos.sk a Bazar.sk, kde očividne možno nie priamo spamujúca osoba skopírovala emaily a posiela na ne spam. Ide tak o ďalší príklad negatív uvádzania viditeľných kontaktov priamo na stránkach.

Genertel Spam

Vyššie spomínaný email je odosielaný z portálu: 2Eprotopmail.com a je otázne, či poisťovňa využíva služby tretej strany a jeho databázy (v tomto prípade používajúcej adresy pokradnuté z voľne dostupných miest), alebo používa poisťovňa vlastnú databázu a emaily sú posielané cez externý odosielací systém.

Problém aj na Zet.sk
Genertel tiež spôsobuje problém na serveri Zet.sk. Opakovane administrátori portálu písali na Genertel emailové kontakty, prípadne priamo do poisťovne Generali, kde žiadali zastavenie hromadného spamu na množstvo neexistujúcich adries s koncovkou zet.sk. Žiaľ opakovane bez akejkoľvek odpovede a výsledku. Nedokážeme teda v tejto chvíli povedať, aký zmysel má takéto jednanie a či je za zber priamo zodpovedná poisťovňa. Praktika a vôbec pôvod adries je však zvláštny.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

3 komentáre

  1. Genertel poisťovňa máj 27, 2013
  2. Karakas jún 21, 2013
  3. KALEL september 28, 2013