Ďalší Facebook podvod: vymyslená zbierka sľubuje 0,45 € za zdieľanie

Ohodnoťte článok

Podvodné svinstvo na Facebooku zdá sa pokračuje. Aj dnes sa nám podarilo objaviť ďalší podvod na Facebooku, v ktorom niekto vymysleným úpríbehom a vymyslenou zbierkou zháňa peniaze cez vymyslený spôsob zbierky založenej na zdielaním príspevku, Opäť tradične naletelo niekoľko tisíc ľudí, ktorí nepotrebujú premýšľať nad reálnosťou takejto požiadavky a obsahu. Zvláštne je, že tento príspevok má uverejnený fyzická osoba a nie stránka. Táto osoba príspevok uvádza a prezentuje na svojom Facebooku a z neho vychádza pár čísel. Príspevok slečna nahrala 8. januára a dodnes má neuveriteľných 64 140 zdieľaní. Sprostá vymyslená správa sľubuje 45 centov za každé zdieľanie. Dokonca si dovoľuje v závere informovať človeka, že pokiaľ vec odignoruje, nemá sa diviť, keď sa mu niečo stane. Drzosť a prašivosť naberá neustále na väčších a väčších obrátkach.

Slepčíková podvod na Facebooku

Originál na odkaze: facebook.com

Kto aj napriek rozmachu podobných podvodov ešte stále potrebuje jasno, tu je niekoľko bodov, prečo ide o podvod:

  1. správa neuvádza žiadne reálne informácie, ktoré umožnia iverenie pravosti
  2. Facebook nepovoľuje podobné zbierky a nikdy žiadnu neorganizoval
  3. neexistuje možnosť merania a realizovania takejto zbierky po technickej stránke
  4. neexistuje možnosť realizácie takejto zbierky po právnej stránke
  5. neexistuje možnosť realizácie takejto zbierky ani po morálnej stránke, keďže akákoľvek forma pomoci musí aj vyzerať ako pomoc a nie len snaha niekoho sa zviditeľniť a zvášiť povedomie o zdroji (kde sa fotografia zdieľa, pomerne častý účel a často tiež jediný v podobných podvodoch)
  6. informácia je na obrázku, aby nebola dohľadateľná cez Google
  7. informácia útočí na city, používa takú tematiku, ktorá nenecháva slabšie povahy chladným
  8. informácia žiada zdieľanie, následne neexistuje nič, žiadne odvolanie, správa, nejde o aplikáciu, neexistuje odvolávka na oficiálne miesta
  9. neexistuje informácia o aktuálnosti, termíne, krajine, skrátka nič. Logika zdravého rozumu, ak už je to potrebné takto formulovať, predsa káže zamyslieť sa nad nereálnosťou celej správy a prehnanou podobnosťou s obrovským počtom iných podvodov navlas podobných. Tu však zaráža fakt až neuveriteľných 64 tisíc zdieľaní.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Jedna odozva

  1. wowowo máj 4, 2013

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.