Spam

Reťazový email: Konečne poriadny návrh rómskej otázky (apríl 2013)

Ohodnoťte článok

Reťazový email

inzercia:
Bežne sa na našich stránkach neobjavuje správa, ktorú si preposiela jedne medzi druhým. Správa, ktorá sa k nám však už dostala cez rôzne emaily a posielajú si ju najmä ľudia na východnom Slovensku má niečo do seba, hoci ponúka na jeden veľký problém len teoretickú odpoveď, aj keď len v rovine zábavných úvah. Možno aj vy do svojich schránok dostanete email od priateľa z východného Slovenska. Zdroj sa nám vypátrať nepodarilo, keďže email sa šíri bez podpisu. V každom prípade autor prináša určité riešenie. Práve tí, čo majú v otázkach riešenia tejto problematiky jasno a nikdy nemali s Rómami problém, neriešili vysoký plot a tri pásy ostnatého drôtu, nebáli sa chodiť v noci po vlastnom dome „veď čo ak si prišli po príbor k tomu mäsu, čo ukradli včera…“? Aj takýto dôvetok nám dorazil v tom poslednom poslanom emaily. Obsah správy znie:


Konečne poriadny návrh.

Od roku 1950 bolo zainvestovaných, k začleneniu rómskych spoluobčanov do väčšinovej spoločnosti, miliardy korún.
Bez viditeľného efektu!
Rómovia boli presťahovávání do priemyselných oblastí, na sever bývalej spoločnej ČSR a to bolo zlé! Riešenie tejto situácie ale existuje. Ponúknuť Rómom bývanie v Bratislave. Bratislava je totiž to jediné vhodné miesto na dokončenie toho, čo sa nedarí, viac ako 62 rokov.
Bratislava môže prispieť ku konečnému vyriešeniu rómskej otázky. Ak majú byť rómski spoluobčania úspešne začlenení do majoritnej spoločnosti, tak jedine v mieste, kde je najnižšia nezamestnanosť 5-6% a v mieste s najvyššou priemernou mzdou vyše 1000 €.
Kde môže byť Rómom ponúknutá, dobre platená práca, možnosť vzdelania a adekvátneho bývania.
A TO VŠETKO MÔŽE PONÚKNUŤ JEDINE Bratislava.
Prestaňme rómskych spoluobčanov urážať smiešnymi sociálnymi dávkami a umožnime im riadne pracovať a vzdelávať sa.
DAJTE Rómom PRÁCU, aby obzvlášť mladí rómski spoluobčania, toľko dychtiaci po práci, získali pracovné návyky. Jedine tak im môžeme pomôcť. Bratislava je tiež región s dostatkom vzdelávacích a kultúrnych možností, stredných a vysokých škôl, kde nie je problém, ani so štúdiom popri zamestnaní.
V Bratislave a jej najbližšom okolí žijú a pracujú významní odborníci, na problematiku národnostných menšín, ako napríklad: Róbert Kaliňák, Dušan Čaplovič, Igor Matovič , Lucia Nicholsonová a prevažnú časť času tam trávia ďalší odborníci ako napríklad vládny zmocnenec Peter Pollák, ktorý je platený za riešenie v začleňovaní rómskych spoluobčanov do väčšinovej spoločnosti.
Kde inde by mohli byť Rómom vytvorené potrebné podmienky na začlenenie do našej spoločnosti, ak nie práve v Bratislave?
Len v Bratislave by pod dohľadom poslancov a členov vlády, ktorí by sa mohli Rómom stať príkladom v skromnosti a pracovitosti a kde by bola Rómom zaručená aj bezpečnosť pred útokmi rasistov. V Bratislave žije aj väčšina ďalších odborníkov na rómsku otázku, ktorí by určite radi pomohli pri začleňovaní Rómov do majoritnej spoločnosti. Ponúkli im pomocnú ruku, dočasné ubytovanie a veľa užitočných rád.

Názor občana Slovenskej republiky.

Reťazový email žiada v predmete správy poslať ďalej v prípade súhlasu s riešením. Ostáva na každom, čo si o tomto názore myslí a do akej miery ho považuje za zrealizovateľný. V každom prípade však email ukrýva jednu myšlienku a to tú, že riešenia chcú prinášať tí, čo nežijú v problematických oblastiach a nemajú žiadne reálne skúsenosti a strach, ktorí majú mnohí spoluobčania v problematických oblastiach.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

1 Comment

  1. Skúsme brať rómsku otázku ako problém predovšetkým nízkeho kultúrneho kapitálu – teda nedostatočne rozvinutých postojov, návykov, znalostí, či zručností, ktoré sa odovzdávajú naprieč generáciami a ovplyvňujú schopnosť členov týchto komunít konkurovať zvyšku spoločnosti. Do problémových rómskych osídlení môžeme prísť ako misionári, učitelia, či sociálni pracovníci, ochotní pomôcť im zvýšiť ich nízky kultúrny kapitál, lenže pomôcť môžeme v konečnom dôsledku len tým, ktorí preukážu chcenie a snahu sa ponúkaných príležitostí chopiť. Bez aktívnej spoluúčasti Rómov budú všetky snahy štátu, či majority o zlepšenie ich údelu neúspešné. Mimochodom, nízky ľudský, sociálny a kultúrny kapitál nie je iba problém Rómov. Na jeho sústavnom rozvíjaní musíme na Slovensku pracovať všetci, ak sa chceme doťahovať na bohatšie krajiny od nás.

Komentáre sú ukončené